Bērnībai bez vardarbības nu iespējams ziedot arī pa tālruni - 90203900

22.01.2019

Bērnībai bez vardarbības nu iespējams ziedot arī pa tālruni - 90203900

Jaunais gads nodibinājumam “Centrs Dardedze” sācies ar priecīgu jaunumu – sadarbībā ar SIA “BITE Latvija” ir atvērta labdarības tālruņa līnija 90203900 (maksa par vienu zvanu – 1.50 euro), uz kuru zvanot iespējams ziedot, lai palīdzētu “Centrs Dardedze” profesionāļiem strādāt, mazinot vardarbības pret bērnu riskus Latvijā.

“Viena no BITES vērtībām ir rūpes par cilvēkiem. Tāpēc mēs ļoti novērtējam nodibinājuma “Centrs Dardedze” pašaizliedzīgo darbu, rūpējoties par to, lai Latvijā bērniem būtu laimīga bērnība – gan izglītojot sabiedrību, kā novērst vardarbību pret bērniem, gan sniedzot reālu atbalstu tiem, kuri ar to saskārušies. Līdz šim paveikts ir daudz. Taču kopīgiem spēkiem mēs varam paveikt vēl vairāk. Tāpēc ziedojumu tālruņa līnijas ieviešana ir šķietami neliels, taču ļoti nozīmīgs solis šī centra darbības atbalstam. Vēlos aicināt Latvijas iedzīvotājus izmantot šo iespēju ziedot, tā veicinot sociāli nozīmīgu poblēmu risināšanu sabiedrībā, ne vien svētkos, bet arī ikdienā!” tā BITES Mārketinga direktore Diāna Šmite.

Nodibinājums “Centrs Dardedze” ir 2001. gadā dibināta nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir bērnu aizsardzība no vardarbības - ne tikai sniedzot psihologa atbalstu cietušiem bērniem un ģimenēm, bet arī preventīvi izglītojot bērnus, vecākus un speciālistus, lai vardarbība nenotiktu. "Centrs Dardedze" komandu veido psihologi, sociālie darbinieki, apmācību vadītāji un atbalsta personāls, kurus vieno pārliecība - mēs katrs varam kaut ko darīt, lai vardarbību novērstu.

“Kā nevalstiska organizācija mēs varam risināt tos sāpīgos jautājumus, kam citi neķeras klāt (veidojot atbalsta grupas sociālā riska vecākiem, strādājot pie seksuālās vardarbības novēršanas jautājumiem un neatlaidīgi aizstāvot bērnu intereses). Taču, lai mēs varētu turpināt strādāt, ļoti svarīgs ir sabiedrības atbalsts. Sabiedrības ieguldījums, apvienojumā ar mūsu zināšanām un degsmi, ļaus izdarīt vairāk,” norāda “Centrs Dardedze” vadītāja Liena Krūmiņa.

Latvijas sabiedrībā joprojām vērojama visai augsta vardarbības tolerance – gan pieaugušo attieksmē pret bērniem, gan arī pašu bērnu vidū. “Centrs Dardedze” ekspertu pārliecība - par bērnu drošību atbildīgs ir ikviens – no vecākiem līdz garāmgājējiem, no skolotājiem un ārstiem līdz ministriem. Tādēļ mērķis ir panākt vienotu sabiedrības izpratni par vardarbības riskiem un pazīmēm, palīdzēt radīt vienotus rīcības algoritmus un savlaicīgu iesaisti, lai bērniem palīdzētu.

““Centrs Dardedze” mērķi mainās līdzi laikam un dažreiz pat skrien tam pa priekšu, cenšoties rosināt pārmaiņas sabiedrības domāšanā. Bet mūsu darbības centrā vienmēr atrodas bērns un viņa drošība. Mūsu spēkos ir uzsākt tās pārmaiņas, kuras vardarbības novēršanas jomā nepieciešamas visvairāk,” uzsver “Centrs Dardedze” vadītāja.  

 

-Saskaņā ar Tiesībsarga 2015. gada pētījumu[1] gandrīz puse, jeb 47% bērnu norāda, ka ir piedzīvojuši pret sevi vērstu vardarbību. Vēl satraucošāki ir dati par vardarbības izplatību vienaudžu vidū - 99% respondentu norāda, ka ir redzējuši, kā skolā kādam tiek darīts pāri un 46% vardarbību skolā piedzīvojuši paši.

 

-Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas un Veselības ministrijas 2011. gada pētījumu par Latvijas jauniešu bērnībā gūto nelabvēlīgo pieredzi[2], 31,5% respondentu norādīja, ka bērnībā saskārušies ar emocionālu vardarbību, 16,4% piedzīvojuši fizisku vardarbību un 10,3%, jeb katrs desmitais jaunietis piedzīvojis seksuālu vardarbību. Šajā pētījumā tika aptaujāti respondenti, kas nesen sasnieguši pilngadību.

 


[1] TIESĪBSARGA PĒTĪJUMS PAR VARDARBĪBAS IZPLATĪBU PRET BĒRNIEM LATVIJĀ. 2015. gads. Pieejams: http://www.tiesibsargs.lv/files/content/Petijumi/4239_TNS_Vardarbibas_pret_berniem_izplatiba_Latvija_2015.pdf

 

[2] PVO un Veselības ministrijas 2011. gada pētījums par Latvijas jauniešu bērnībā gūto nelabvēlīgo pieredzi, pieejams Slimību profilakses un kontroles centra māja lapā : http://www.spkc.gov.lv/veselibu-ietekmejoso-paradumu-petijumi/

 

Atpakaļ
       Ziedot Bērnībai bez vardarbības

Piesakies ziņām epastā

Vecākiem
Speciālistiem
Piekrītu Dardedzes privātuma politikai un vēlos saņemt e-pastus ar piedāvājumiem un jaunumiem no Dardedzes