“Džimbas drošības programmas” aktualitātes

21.04.2017

“Džimbas drošības programmas” aktualitātes

Pateicoties Labklājības ministrijas atbalstam, arī šogad turpinām attīstīt “Džimbas drošības programmu” ar mērķi novērst vardarbību pret bērniem gan vienaudžu vidū, gan arī bērnu saskarsmē ar pieaugušajiem.

Valsts programmas bērna un ģimenes stāvokļa uzlabošanai ietvaros laikā no 2017. gada 1.aprīļa līdz 18. decembrim “Centrs Dardedze” īsteno projektu “Džimbas drošības programma – par drošu bērnību, kas brīva no vardarbības”. Labklājības ministrijas piešķirtais finansējums ir 37 628 eiro, un projekta ietvaros notiekošajās apmācībās plānots sasniegt vismaz 3500 bērnus un 200 speciālistus.

Grupiņas un klases no dažādām Latvijas vietām ik dienu dodas Džimbas drošības ceļojumos “Centrs Dardedze” telpās, apmeklē “Drosme draudzēties” nodarbības, pavada pie Džimbas ģimenes rītus kopā ar saviem vecākiem un svin dzimšanas dienas, savukārt mūsu apmācību speciālisti izbraukumos vada drošības stundiņas pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestādēs. Kā ik gadu, šovasar tiks organizētas arī piecas drošības tēmai veltītas bērnu nometnes.

Programmas ietvaros apmācīti tiek ne tikai bērni, bet arī pedagogi, sociālie darbinieki un citi speciālisti, kuri apgūst “9 soļu programmu”, kļūst par Džimbas aģentiem un māca par drošību attiecībās bērniem pārstāvētajās pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestādēs. Jau šobrīd Latvijā darbojas 218 Džimbas aģenti, kuri ne vien stāsta par personisko drošību bērniem, bet arī iesaista un izglīto bērnu vecākus un savus kolēģus.

Informācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informācijas saturu atbild nodibinājums “Centrs Dardedze”.

Atpakaļ
       Ziedot

Piesakies ziņām epastā

Vecākiem
Speciālistiem
Piekrītu Dardedzes privātuma politikai un vēlos saņemt e-pastus ar piedāvājumiem un jaunumiem no Dardedzes