Sargeņģelis - atbalsts vecākiem

Sargeņģelis - atbalsts vecākiem

“Sargenģelis” ir  izglītojoša atbalsta programma mazu bērnu vecākiem, kur jaunie vecāki mācās aprūpēt, saprast un audzināt savus mazuļus. Nodarbību mērķis ir palīdzēt jaunajām ģimenēm, kurās māmiņām un tētiem ir nepieciešams atbalsts un iedrošinošs padoms, lai prasmīgi rūpētos  un audzinātu mazuli no dzimšanas līdz diviem gadiem.

Kad ģimenē ienāk bērns, nekas vairs nav tā kā agrāk. Vēl sarežģītāk, ja grūtniecība nebija plānota un pietrūkst līdzcilvēku atbalsta gan grūtniecības laikā, gan bērniņam piedzimstot. Jaunajiem vecākiem, kuri paši ne vienmēr pietiekami izjutuši ģimenes siltumu un vecāku mīlestību, ir nepieciešama informācija, zināšanas un prasmes bērna kopšanā, izpratnē par mazuļa vajadzībām, kā arī par izjūtām, kas notiek ar viņiem pašiem.

Nodarbībās vecāki darbojas ar saviem bērniem, un paralēli tiek pārrunātas dažādas aktuālas tēmas – par bērna attīstību konkrētā vecumposmā, par aprūpi, kā veicināt drošu piesaisti, par barošanu, zobu nākšanu, kā nomierināt mazuli, midzināšanas paņēmieniem, bērna drošību, podiņmācību, higiēnu un citiem tematiem. Nozīmīga nodarbību sastāvdaļa ir arī kopīga dziesmiņas dziedāšana savam mazulim.

Nodarbības notiek reizi divās nedēļās - līdz brīdim, kad bērns sasniedzis divu gadu vecumu. Šeit vecāki var nostiprināt pamata prasmes bērnu aprūpē, mācīties ar mīlestību un izpratni audzināt savas atvases, kā arī satikt citus vecākus, apmainīties ar informāciju un dalīties pieredzē. Vecākiem ir iespēja arī papildināt savas sadzīves un praktiskās iemaņas, kopīgi svinēt svētkus un radīt pozitīvas atmiņas.

Atbalsta grupa tiek organizēta sadarbībā ar Rīgas sociālo dienestu. 

Pieteikties var pa tālruni – 67600685. 

"Sargenģeli" ar rotaļlietām un cienastu atbalsta: 

    

Atpakaļ
       Ziedot Bērnībai bez vardarbības

Piesakies ziņām epastā

Vecākiem
Speciālistiem
Piekrītu Dardedzes privātuma politikai un vēlos saņemt e-pastus ar piedāvājumiem un jaunumiem no Dardedzes