Aizpildi šo anketu par mīļu cilvēku (bērnu, vīru, vecmāmiņu, kolēģi, krustmāti…), ziedo “Centrs Dardedze” darbam vardarbības mazināšanā pret bērniem, un adresāts saņems personisku vēstuli no Ziemassvētku vecīša. “Citādas dāvanas” anketu iespējams aizpildīt no 21. novembra līdz 11. decembrim, un vēstule pienāks pirms Ziemassvētkiem – pa pastu.

Lūdzu, aizpildi katrā solī prasīto informāciju un tad spied “Tālāk”.

1. Vēstules noformējums

Izvēlies vienu no vēstules noformējuma variantiem:

2. Vēstules teksts

Vēstule BĒRNAM

Mīļo, (Vārds)!

Kamēr manā Ziemassvētku ciematā rūķi papildina piparkūku krājumus, esmu uz mazu brīdi apsēdies pie sava lielā, bērnu vēstulēm nokrautā rakstāmgalda, jo noteikti gribu Tev pastāstīt, cik liela rosība patlaban ir te, manā sniega zemē. Čakli strādā visi – gan Sniegpārsliņas, padarot visu apkārtni baltu, jo baltu. Gan Rūķi, saiņojot dāvanas, greznojot mūsu ciemu un gādājot visvisādus gardumus. Gan Ziemeļbrieži un Leduslāči, rūpējoties par kamanām, kuras drīz dosies tālā ceļā, pilnas līdz malām ar dāvanām... Visai jautrajai pirmssvētku kņadai pa vidu es rakstu vēstuli Tev.

Vai Tavās mājās egle jau izpušķota un piparkūkas saceptas? Kad šorīt pie brokastu kakao aprunājos ar Rūķiem, viņi man pastāstīja, ka Tu esi tik (laba īpašība, kura sirsnīgi aizkustina) bērns. Zini, kas visvairāk mani iepriecināja? Tas, ka šogad Tu (īpašs notikums, kas piedzīvots šogad (3 – 5 vārdos). Kad par to domāju, man uzreiz gribas smaidīt. Manu sirdi silda arī tas, cik labi Tev izdodas (darbiņš vai aizraušanās, kas ļoti patīk)!

Tu jau zini, ka Ziemassvētku laiks nes ne tikai piparkūku smaržu, siltumu sirdī un jautru kņadu visapkārt, bet arī daudz brīnumu. Ja aizvērsi acis, iedomāsies vēlēšanos un pasmaidīsi, iespējams, arī Tavās mājās notiks brīnumainas lietas!

Lai Tev izdodas (novēlējums, ko piepildīt vai sasniegt Jaunajā gadā)!

Tavs draugs, Ziemassvētku vecītis

Vēstule PUSAUDZIM

Hei, (uzruna)!

Vai (pilsēta vai vieta, kur saņēmējs dzīvo) jau viss sagatavots, lai arī šogad Ziemassvētki būtu miera un prieka pilni? Zinu, jau zinu, ka pilnai laimei un ideālai svētku noskaņai visi gaida ierodamies ciemos mani. Pat tie, kuri tā īsti netic, ka vispār eksistēju. ;) Es jau pretī nestrīdos – tik pasmaidu savā baltajā bārdā, uzkožu piparkūku un gādāju, lai visiem labs noskaņojums. Daudz domāju arī par Tevi un ceru, ka šoziem Tev vēl daudz jautrības priekšā!

Zini, lai tur vai kas, Ziemassvētki vienmēr ir foršs notikums, gandrīz tik pat foršs kā (kāds priecīgs notikums), ko šogad varēji izbaudīt! Tas tik bija vareni, vai ne? Gan jau kādreiz pastāstīsi man par to vairāk.

Klau, dzirdēju, ka šogad paveici daudz laba, piemēram, (labais darbs šogad). Es priecājos, ka Tu esi tik (1 – 2 labās īpašības)! Pat no savas tālās ziemeļzemes redzu, kā tu iepriecini savējos - vienkārši ar to, ka esi! Un vēl man kāds pačukstēja, ka Tev izcili sanāk (veselīga aizraušanās/ hobijs) - tā turpini! Un vēl – smaidi, cik vien bieži vari! No mūsu smaidiem pasaule kļūst gaišāka arī tad, ja izslēgta elektrība.

Lai Ziemassvētkos visapkārt gaišums, siltums un miers, bet Jaunais gads lai atnes prieku darboties!

Tavs Ziemassvētku vecītis

Vēstule VAIRĀKIEM BĒRNIEM VIENĀ ĢIMENĒ

Sveiciens no Ziemassvētku ciemata, mani mīļie (vārdi)!

Rakstu jums no savas dāvanu kārbām un saldumu paciņām piekrāmētās darbnīcas. Esmu te uz brīdi klusiņām noslēpies, lai pa vidu pirmssvētku drudzim, kas pie mums šobrīd valda, nosūtītu vēstuli uz (ielas vai mājas nosaukums, kur bērni dzīvo).

Jā, manā ciematā patlaban viss ir tieši tā, kā man patīk - piparkūku un mandarīnu kalniem neredz ne gala, ne malas, bet Elfu meitenes tik cep un cep, un satraukti ziņo, ka vēl nav gana! Vai arī jūsu mājās jau jūtama svētku kņada un esat jau (kopīgs Ziemassvētku gatavošanās darbiņš, ko visiem patīk darīt)?

Ziniet, dāvanu saiņošanu šogad mēs ar Rūķiem iesākām pavisam laicīgi, bet vai tas ko deva – ik dienu ienāk arvien jauni sūtījumi. Lelles, lego kastes un konfektes jau viegli sasaiņot, bet ko darīt, ja kāds vēlas vairāk laika kopā ar saviem mīļajiem?.. Ko tādu iesaiņot nav nemaz tik viegli.

Un tieši tāpēc rakstu jums, jo mani iepriecināja, ka šogad esat bijuši īpaši (labās īpašības)! Malači! Kad par to domāju, pat manai garajai bārdai gribas smaidīt. Starp citu, Rūķi, stāstot par jums, teica, cik lieliski protat (darbiņi, kas bērnus īpaši aizrauj vai labi sanāk)!

Labi, mani mīļie, laiks līst ārā no savas darbnīcas un riktēt Rūdolfa kamanas! Novēlu jums ļoti priecīgus Ziemassvētkus un dikti veselīgu Jauno gadu!

Jūsu Ziemassvētku vecītis

Vēstule PIEAUGUŠAJAM

Sveiks, Draudziņ!

Ho, ho, hooo – vēstuli no manis jau laikam gan vairs negaidīji, ne? Tomēr šogad pirms Ziemassvētkiem manā Ziemeļzemē ir tāda īpaša rosība un, saiņojot rotaļlietas, es pēkšņi atcerējos Tevi… kā pirms tik daudziem gadiem Tu satraukti skaitīji dzejoli pie mirdzošās egles un mazliet tā kā baidījies no manas mīkstās, kuplās bārdas. Tie tik bija laiki, vai ne – piparkūkas saldākas un sniegpārslas baltākas… )

Tu, (Iesauka, mīļvārdiņš vai vārds uzrunas formā), jau droši vien tagad labi zini, cik daudz darāmā šajā jautrajā kņadā jāpaspēj paveikt man, maniem Rūķiem un visiem, kas nu jau pieauguši. Gadās, ka reizēm pirmssvētku rosība tik spraiga, ka esam gluži kā Sniegpārsliņas, kas noklājušas visu Ziemeļpolu un tik ļoti piekusušas, ka pašā Ziemassvētku vakarā pat vairs nav spēka uzsnigt... Tomēr arī tad prieka mums netrūkst, jo balti un mīļi Ziemassvētki taču ir sirdī, vai ne?

Varu apsolīt, ka netrūks arī gardu un skaistu brīžu, jo piparkūku un kanēļcepumu kalni mūsu pusē jau sagatavoti. Eglīšu mantiņas svētku satraukumā spīd un laistās, saldā kakao smarža jaucas ar svecīšu liesmiņu radīto aromātu un manā kamīnā silti sprakšķ bērza pagales. Zini, nekas nelīdzinās mirklim, kad visi svētku brīnumi sarūpēti un Rūdolfs nepacietīgi stāv pie manām ar pārsteigumiem piekrautajām kamanām. Es Ziemassvētkos cilvēkiem nesu dāvanas jau daudzus, daudzus gadus un zini, ko esmu pamanījis - vissirsnīgāko prieku gan lieliem, gan maziem sagādā ne tikai jaunas mantas, bet arī mīļi vārdi un iespēja kopā pavadīt laiku. Sarunās, smieklos vai kopīgi dzerot siltu upeņu dzērienu pēc pamatīgas pikošanās vai pastaigas piesnigušā mežā. Atceries par labiem vārdiem saviem mīļajiem arī Tu – sasildi kādu sirdi!

Šogad man ir iemesls būt īpaši lepnam par Tevi, jo zinu, ka Tev labi izdevies ( kaut kas paveikts/ sasniegums…...). Un paldies, ka esi tik (īpašība, kuru vērtēju visaugstāk). Tas manu sirdi ielīksmo vēl vairāk nekā Rūķu un Elfu pikošanās turnīri.

Lai katra nākamā gada diena ir pilna ar maziem, kā zvaigznes spožiem, brīnumiem, un izdodas (novēlējums, ko sasniegt Jaunajā gadā)!

Sveicieni, tik karsti kā tikko cepta piparkūku sirds!

Vienmēr Tavs Ziemassvētku Vecītis

3. Kontakti

Saņēmēja adrese:

Sūtītāja kontakti (informācijas precizēšanai un ziedojuma veikšanai):

4. Ziedojums

Labdarības kampaņu "Citāda dāvana" rīko nodibinājums "Centrs Dardedze". Ja radušies jautājumi, zvaniet galvenajam rūķim 26441700 vai rakstiet vineta.abolina@centrsdardedze.lv!