Aizpildi šo anketu par mīļu cilvēku (bērnu, vīru, vecmāmiņu, kolēģi, krustmāti…), ziedo “Centrs Dardedze” darbam vardarbības mazināšanā pret bērniem, un adresāts saņems personisku vēstuli no Ziemassvētku vecīša. “Citādas dāvanas” anketu iespējams aizpildīt no 19. novembra līdz 10. decembrim, un vēstule pienāks pirms Ziemassvētkiem – pa pastu.

Lūdzu, aizpildi katrā solī prasīto informāciju un tad spied “Tālāk”.

1. Vēstules noformējums

Izvēlies vienu no vēstules noformējuma variantiem:

2. Vēstules teksts

Vēstule BĒRNAM

(Vārds), pats sniegotākais sveiciens no Ziemassvētku ciemata!

Vai zini, cik daudz sniegpārslu šodien mans ziemeļbriedis Rūdolfs noķēra uz sava košā degungala? To nevar saskaitīt pat vērīgais rūķis Gudriņš - sniegpārslu ir tik daudz, ka, skatoties augšup, sareibst galva. Turklāt mums te nemaz arī nav laika skaitīt katru mirdzošo brīnumu.

Mums darba pilnas rokas, gatavojoties svētkiem, kurus arī Tu noteikti jau gaidi. Jāsapako dāvanas, jāpiekrāmē ar tām pilnas kamanas, jāapkaļ ar sudraba pakaviem ziemeļbriežu žiglās kājas... Jo tūlīt taču jau Ziemassvētki un man jādodas sagādāt katram bērnam pa kādam pārsteigumam.

Vai Tavās mājās piparkūkas jau izceptas? Nesen mēs ar rūķiem gatavojām milzīgas piparkūku sirdis un daudz runājām par Tevi, jo arī Tevi ieskauj tik daudz sirds siltuma! Rūķi stāsta, ka Tu esi tik jauks un (īpašība, kura sirsnīgi aizkustina) bērns. Kā Tu smelies prieku no (darbiņš vai aizraušanās, kas ļoti patīk). Vēl viņi man teica, kā šogad Tu (īpašs notikums, kas piedzīvots šogad 3-5 vārdos). Tā tiešām bija?! Jau no domas vien man gribas lēkāt uz vienas kājas!

Zini, man ļoti gribētos Tevi satikt, bet šogad tas īsti nav iespējams, tādēļ savā vēstulē sūtu Tev dažas brīnumpārslas no mūsu ciemata. Paņem tās plaukstās, uzmet augstu gaisā un arī Tavās mājās svētkos noteikti notiks kaut kas brīnumains – vajag tikai pamanīt!

Lai Tev daudz prieka un veselības!

Tavs draugs, Ziemassvētku vecītis

Vēstule PUSAUDZIM

Čau, (uzruna)!

Ko gan dara Ziemassvētku vecītis, ja starp Ziemassvētku ballītēm jāgaida vesels gads? Vai Tev ir kāda ideja? Nu, protams, ka gatavojas nākamajiem svētkiem! Jā, zinu, jau zinu, ka šogad ar ballītēm un citām ierastajām izklaidēm (pilsēta vai vieta, kur saņēmējs dzīvo) visiem bija tā knapāk… Bet tas nekas, jo mani “izlūki” stāstīja, ka neskatoties ne uz ko, šogad varēji izbaudīt (kāds priecīgs notikums)! Tas tik bija piedzīvojums, vai ne?

Domājot par jautrību, man ienāca prātā, ka varbūt kādu gadu sarīkošu sniega ralliju ar ziemeļbriežiem vai kakao dzeršanas sacensības ar rūķiem… (Uzruna), vai vari to iedomāties? Jo katram taču ir kāda aizraušanās, kas dod prieku un silda sirdi – tāpat kā Tev (veselīga aizraušanās)! Protams, tagad, Ziemassvētku laikā, man ir darba pilnas rokas - jāparūpējas, lai katrs atrastu sev kādu iepriecinājumu zem eglītes. Taču man šis darbiņš patīk – radīt otram prieku, tā priekš manis ir īsta dāvana!

Ak, jā, es dzirdēju no saviem rūķiem vēl kādu lietu - Tu, šogad biji tik (1 – 2 labās īpašības)! Tā turpini! Tavi labie darbi kā svētku lampiņas izgaismos šos tumšos ziemas mēnešus Tev un Taviem tuvajiem cilvēkiem. Lai Ziemassvētkos mierīgs prāts un enerģisks Jaunais gads!

Tavs Ziemassvētku vecītis

Vēstule VAIRĀKIEM BĒRNIEM VIENĀ ĢIMENĒ

Mīļie (vārdi)!

Lūk, atkal mans gada mīļākais laiks ir klāt un līdz Ziemassvētkiem vairs nav ilgi jāgaida! Vai jau jūtat priecīgu satraukumu? Es, jā! Jo tagad, kad rakstu jums vēstuli, esmu pašā Ziemassvētku gatavošanās prieka virpulī. Vai jūsu mājās jau (kopīgs Ziemassvētku gatavošanās darbiņš, ko visiem patīk darīt)?

Manas kamanas stāvējušas stallī gandrīz gadu un nu tās vēl kārtīgi jānotīra un jāsagatavo, lai varu doties ceļā. Arī ziemeļbrieži sāk nedaudz nepacietīgi mīņāties, jo jūt, ka tūlīt sāksies lielais brauciens. Ceļojums ir tāls, bet man patīk. Tāpat, kā jums patīk (darbiņi, kas bērnus īpaši aizrauj)! Prieks ir jāmeklē ik dienu, to es saku arī saviem rūķīšiem!

Šogad gan mums nesanāks satikties, taču tas vien tāds sīkums - dāvanas visiem bērniem tiks nogādātas tik un tā! Un sveicienus viens otram nosūtīt taču esam iemācījušies dažādos veidos, vai ne? Starp citu, rūķi man aizvakar stāstīja par jums un teica, ka šogad esat bijuši īpaši (labās īpašības)! Un vēl tie daudzie brīži, kad palīdzat viens otram un kopā jautrojaties – nemaz nevaru izstāstīt, cik ļoti tas sildīja manu sirdi, pat lāstekas pie staļļa jumta gandrīz izkusa!

Labi, mani mīļie, laiks beigt šo vēstuli un ķerties pie citiem pirmssvētku darbiem! Novēlu jums ļoti priecīgus Ziemassvētkus un dikti veselīgu Jauno gadu!

Jūsu Ziemassvētku vecītis

Vēstule PIEAUGUŠAJAM

Mīļo (iesauka vai mīļvārdiņš, vai vārds)!

Te es, Ziemassvētku vecītis. Tas pats, kuru Tu pirms tik daudziem gadiem ar kņudinošu sajūtu pakrūtē gaidīji, virinot aizkarus un ieklausoties katrā troksnītī aiz ārdurvīm. Un tas pats, par kura eksistenci šaubījies, un tomēr – jā, jā, es zinu! – sirds dziļumos ticēji!

Rakstu, jo man ir Tev sakāms kas svarīgs. Jau tad, kad toreiz tikāmies pie Tavas pirmās Ziemassvētku eglītes, es zināju, ka no Tevis izaugs īsts lietaskoks. Arī kad paaugies liels, es Tevi bišķi pieskatīju. Ar prieku vēroju, cik labi Tev sanāk (darbiņš, kas vislabāk sanāk) un kā Tu kļūsti par (īpašība, kuru vērtēju visaugstāk) cilvēku. Un cik (īpašība, kura aizkustina) Tu spēj būt! Lai kā arī ir gājis, vienmēr esmu ar Tevi lepojies – sirds Tev ir īstajā vietā!

Tagad, īsi pirms Ziemassvētkiem, manā ciematā sācies īsts jampadracis. Jā, šogad tas laikam nav nekas jauns – viss gads te augšā, te lejā… Tomēr gribu Tev atgādināt, ka ar atvērtu sirdi, labām domām un tuviem cilvēkiem līdzās arī šļūkšana pa kalniņu un ragaviņu vilkšana kalnā augšā ir priecīgāka!

Zini, kā es atgūstu labo omu, kad visa kā liekas par daudz? Es katru vakaru pasaku paldies saviem rūķiem. Un šī pateicība gan mani, gan viņus piepilda ar mieru. Atceries, ka arī katrā Tavā dienā ir kaut kas (vai kāds), par ko būt pateicīgam. Tik jāpamana!

No sirds novēlu Tev siltus Ziemassvētkus un mīļuma piepildītu Jauno gadu!

Vienmēr Tavs Ziemassvētku Vecītis

3. Kontakti

Saņēmēja adrese:

Sūtītāja kontakti (informācijas precizēšanai un ziedojuma veikšanai):

4. Ziedojums

Labdarības kampaņu "Citāda dāvana" rīko nodibinājums "Centrs Dardedze". Ja radušies jautājumi, zvaniet galvenajam rūķim 26441700 vai rakstiet vineta.abolina@centrsdardedze.lv!

Kampaņu informatīvi atbalsta: