10. septembrī notiks Centrs Dardedze ikgadējā konference

20.08.2020

10. septembrī notiks Centrs Dardedze ikgadējā konference

10.septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks konference ar nosaukumu “Aizej tur - nezin kur? Ceļa meklējumi vardarbības pret bērnu novēršanai”, ko rīko “Centrs Dardedze” sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību un Zviedru institūtu.

Pagājuši 30 gadi kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas, taču bērnu aizsardzības joma Latvijā ir kā kuģis bez kapteiņa un bez noteikta kursa. Ir pienācis brīdis, kad mēs vairs nedrīkstam tikai dzēst nejauši uzietus “ugunsgrēkus” - daudz vairāk pūļu nepieciešams ieguldīt prevencijā un sabiedrības izglītošanā, vēl pirms vardarbība ir notikusi.

Mēs nevaram runāt par vardarbības samazināšanu, ja neveicam sistemātiskus pētījumus un nenospraužam konkrētus mērķus, ko gribam mainīt. Neveidojot starpinstitucionālu ilgtermiņa plānošanu, nav iespējams efektīvi īstenot mūsu kopīgo misiju - palīdzēt bērniem uzaugt drošā un cieņpilnā vidē.

Šī gada konference ļaus paskatīties uz bērnu aizsardzības sistēmu no malas, lai:

•             ieraudzītu gan sistēmas “robus”, gan iespējas;

•             palīdzētu saprast stratēģiskas pieejas nozīmi un ieguvumus;

•             uzzinātu, ko mēs varam mācīties no starptautiskās pieredzes;

•             ļautu kopējā bildē ieraudzīt katram sevi - savu neaizvietojamo lomu un nozīmi bērnu aizsardzībā.

Mērķis: veicināt valsts un pašvaldību līmenī izpratni par stratēģiski pārdomātas, pētījumos balstītas un mērķtiecīgas bērnu tiesību aizsardzības sistēmas nepieciešamību un katras iesaistītās puses nozīmi tajā.

Mērķauditorija: politikas veidotāji un lēmumu pieņēmēji valsts un pašvaldību līmenī (ministriju un pašvaldību pārstāvji, bāriņtiesu un sociālo dienestu vadītāji un citas amatpersonas, kas pieņem lēmumus par bērniem un ģimenēm).

Dalības formāts: 100 dalībniekiem* nosūtīti ielūgumi dalībai klātienē, citi interesenti laipni aicināti vērot konferences tiešraidi portālā LSM.lv.

Laiks: 2020.gada 10.septembris 9.00-16.00

Vieta: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Ziedoņa zāle

Konferences laikā plkst. 10:45  Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, ātrijā tiks atklāta izstāde “Bez vardarbības”. Izstāde būs apskatāma līdz 10. oktobrim. Izstādes ilustrācijas izstrādājusi zviedru māksliniece Stīna Virsēna, apvienojot tās ar citātiem no bērnu rakstnieces Astrīdas Lindgrēnas runas “Bez vardarbības”.

Konferenci atbalsta Zviedrijas vēstniecība un Zviedru institūts, projekta “Bez vardarbības” ietvaros.

* Konferences klātienes dalībnieku skaits tiek rēķināts atbilstoši aktuālajām SPKC vadlīnijām COVID-19 izplatības risku mazināšanai.

Atpakaļ
       Ziedot Vebināru ieraksti Dāvanu karte Bērnībai bez vardarbības

Piesakies ziņām epastā

Vecākiem
Speciālistiem
Piekrītu Dardedzes privātuma politikai un vēlos saņemt e-pastus ar piedāvājumiem un jaunumiem no Dardedzes