Labdarības maratons “Dod pieci!” šogad aktualizē vardarbību ģimenē

17.12.2020

Labdarības maratons “Dod pieci!” šogad aktualizē vardarbību ģimenē

Šodien sākas labdarības maratons "Dod pieci!". Šogad tajā tiek vākti līdzekļi, lai sniegtu tūlītēju atbalstu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Kāpēc tas ir svarīgi?

Maratona laikā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Ziedot.lv ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, sniedzot finansiālu atbalstu galvenokārt sievietēm un bērniem, kas grib izrauties no apburtā loka – aiziet no vardarbīgām attiecībām, bet nespēj to izdarīt atbalsta trūkuma dēļ. Tēmas aktualizēšanā piedalās arī nevalstiskās organizācijas, kas ikdienā strādā ar dažāda vecuma cilvēkiem, kurus skārusi vardarbība – centri „MARTA”, “Skalbes” un „Centrs Dardedze”.

Attiecības ģimenē visspilgtāk izjūt bērns. Ja bērns redz vai pats piedzīvo vardarbību ģimenē, tas ietekmē viņa pārliecības pašos pamatos - vai es ģimenē jūtos droši? Vai kādam ir svarīgi tas, kā jūtos? Vai es esmu vērtīgs? Tie ir pamati, uz kuriem bērns būvēs savu dzīvi.

2019.gadā Latvijā sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņēmuši 1970 no vardarbības cietuši bērni, un 81% no viņiem ir cietuši no vardarbības ģimenē. Savukārt Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 pērn saņēmis 1626 zvanus par problēmām ģimenē, no kuriem 38% bija par bērna piedzīvotu vardarbību un 29% - par vecāku konfliktiem un savstarpējo vardarbību. Protams, minētie skaitļi ir tikai neliela daļa no bērniem, kuri piedzīvo vardarbību ģimenē, jo lielākā daļa dienestu redzeslokā nenonāk – visbiežāk bērns pats nevarēs vērsties pēc palīdzības, tāpēc tik svarīga ir aktīva sabiedrības iesaiste, lai pamanītu vardarbības riskus un iesaistītos – ne lai nosodītu, bet palīdzētu.

Jāatgādina, ka jebkura veida vardarbība starp vecākiem vienlaikus ir emocionāla vardarbība arī pret bērnu un atstāj sekas, pat ja pieaugušie tiešā veidā pret bērnu nevēršas. Turpretī, ieguldot palīdzības sniegšanā mammai vai tētim, mēs palīdzam arī bērnam.

Labdarības maratona laikā minimālais ziedojums ir 5 eiro, kas palīdzēs stundu būt drošībā cilvēkam, kurš bēg no fiziskas, emocionālas, seksuālas vai ekonomiskas vardarbības. Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks nodoti Ziedot.lv rīcībā, lai cilvēkiem, kuri vēlas izrauties no vardarbības, nodrošinātu atbalstu akūtu un neatliekamu situāciju risināšanai - īslaicīgai pajumtei, medicīniskai palīdzībai un ekspertīžu apmaksai, ēdienam, transportam, mentoram, kas aiz rokas izved cauri procesam, jo bieži cietušie uz to vienkārši paši nav spējīgi u.c. Par ziedojumiem tiks sniegta palīdzība, kas vardarbības upuriem nepieciešama šeit un tagad, bet ko nenodrošina valsts vai pašvaldība, un uz ko nevar gaidīt ilgstoši.

Dodpieci.lv lapā izveidota sadaļa „Palīdzība Latvijā”, kur publicēti dažādu organizāciju atbalsta sniegšanas kontakttālruņi. Turpat arī iespējams pieteikt palīdzību.

Labdarības maratons “Dod pieci!” šogad noritēs no 17. līdz 23. decembrim. Ziedot ar dziesmu iespējams labdarības maratona mājaslapā www.dodpieci.lv. Aicinām iesaistīties!

Atpakaļ
       Ziedot Vebināru ieraksti Dāvanu karte Bērnībai bez vardarbības

Piesakies ziņām epastā

Vecākiem
Speciālistiem
Piekrītu Dardedzes privātuma politikai un vēlos saņemt e-pastus ar piedāvājumiem un jaunumiem no Dardedzes