Konference

Centrs Dardedze 11.ikgadējā starptautiskā konference
“Aizej tur - nezin kur? Ceļa meklējumi vardarbības pret bērnu novēršanai”

Konference  |  Programma  |  Izstāde  |  Konferences materiāli

10.septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika Centrs Dardedze ikgadējā konference, kuru šogad rīkojam sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību un Zviedru institūtu. Šoreiz tās mērķis ir veicināt valsts un pašvaldību līmenī izpratni par stratēģiski pārdomātas, pētījumos balstītas un mērķtiecīgas bērnu tiesību aizsardzības sistēmas nepieciešamību un katras iesaistītās puses nozīmi tajā.

Mērķauditorija: politikas veidotāji un lēmumu pieņēmēji valsts un pašvaldību līmenī (ministriju un pašvaldību pārstāvji, bāriņtiesu un sociālo dienestu vadītāji un citas amatpersonas, kas pieņem lēmumus par bērniem un ģimenēm).

Pagājuši 30 gadi kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas, taču bērnu aizsardzības joma Latvijā ir kā kuģis bez kapteiņa un bez noteikta kursa. Ir pienācis brīdis, kad mēs vairs nedrīkstam tikai dzēst nejauši uzietus “ugunsgrēkus” - daudz vairāk pūļu nepieciešams ieguldīt prevencijā un sabiedrības izglītošanā, vēl pirms vardarbība ir notikusi.

Mēs nevaram runāt par vardarbības samazināšanu, ja neveicam sistemātiskus pētījumus un nenospraužam konkrētus mērķus, ko gribam mainīt. Neveidojot starpinstitucionālu ilgtermiņa plānošanu, nav iespējams efektīvi īstenot mūsu kopīgo misiju - palīdzēt bērniem uzaugt drošā un cieņpilnā vidē.

Šī gada konference ļaus paskatīties uz bērnu aizsardzības sistēmu no malas, lai:

  • ieraudzītu gan sistēmas “robus”, gan iespējas;
  • palīdzētu saprast stratēģiskas pieejas nozīmi un ieguvumus;
  • uzzinātu, ko mēs varam mācīties no starptautiskās pieredzes;
  • ļautu kopējā bildē ieraudzīt katram sevi - savu neaizvietojamo lomu un nozīmi bērnu aizsardzībā.

 

Laiks: 2020.gada 10.septembris 9.00-16.00

Vieta: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas iela 3, Rīga

Dalības formāts: 100 dalībniekiem nosūtīti ielūgumi dalībai klātienē (konferences klātienes dalībnieku skaits tiek rēķināts atbilstoši aktuālajām SPKC vadlīnijām COVID-19 izplatības risku mazināšanai).

Konferences ieraksts redzams portālā LSM.lv šeit.
 

     

       Ziedot Vebināru ieraksti Bērnībai bez vardarbības

Piesakies ziņām epastā

Vecākiem
Speciālistiem
Piekrītu Dardedzes privātuma politikai un vēlos saņemt e-pastus ar piedāvājumiem un jaunumiem no Dardedzes