Ceļvedis, audzinot pusaudzi (vecākiem)

Ceļvedis, audzinot pusaudzi (vecākiem)

Pusaudzis. Vienu brīdi viņš jūtas gana pieaudzis un neatkarīgs, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, bet citā brīdī ir apjucis, nepārliecināts un vēlas saņemt vecāku atbalstu. Šis apmācību kurss sniedz vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā (aptuveni 10 līdz 16 gadi) ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā veidot veiksmīgu sadarbību ar bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem.

Kursa laikā saņemsiet atbildes uz šiem un citiem jautājumiem:

  • Pusaudzis vairs nav mazs bērns, taču arī ne pieaudzis. Ko atļaut un ko nē? Kādā veidā noteikt robežas, ja agrākās metodes vairs nestrādā?
  • Vēlos, lai man ar pusaudzi būtu labas, emocionāli tuvas attiecības. Kā ar pusaudzi sarunāties? Kā izteikt kritiku, nesabojājot attiecības?
  • Pusaudzim nav draugu vai ir sarežģītas attiecības ar vienaudžiem. Vai un kā es varu viņu atbalstīt?
  • Pusaudzis tik daudz ko grib darīt atšķirīgi no mums, vecākiem, bieži ir opozīcijā, protestē. Cik daudz protestēt ir normāli?
  • Pusaudža seksualitāte. Kāda seksuālā uzvedība ir atbilstoša, kāda nē? Kas ir sekstings? Vai sarunas ar pusaudzi par seksualitāti nepamudinās viņu ātrāk iesaistīties seksuālās attiecībās?
  • Pusaudzis ir noslēgts un es nezinu, kā viņš jūtas. Ko darīt, ja neesam pieraduši runāt par emocijām?
  • "Uzsprāgstam" mēs visi - gan pusaudzis, gan vecāki. Kā palīdzēt sev un pusaudzim izpaust emocijas tā, lai nekaitētu ne sev, ne citiem?
  • Kā jūtas pusaudža vecāks? Kā parūpēties par sevi?


Apmācību kursa laikā tiek izmantotas dažādas darba metodes - uzdevumi pāros un grupās, situāciju izspēlēšana, diskusijas, tiek uzdoti arī mājas darbi apgūtā nostiprināšanai, kā arī vecākiem ir iespēja dalīties un dzirdēt citu dalībnieku pieredzi.

Kursa ilgums: 10 nodarbības (katra 3 stundas), 1 reizi nedēļā.

Cena: 137 eiro (vecāku pārim 224 eiro) 

Programma tiek nodrošināta arī sadarbībā ar Rīgas sociālo dienestu (lūdzu sazināties ar savu sociālo darbinieku par pakalpojuma pieejamību).

Laiks: plkst. 17.30-20.30

Norises vieta: "Centrs Dardedze", Cieceres iela 3a, Rīga

Ja vēlaties saņemt ziņu, kad ieplānosim nākamā apmācību kursa datumus, aicinām rakstīt uz epastu apmacibas@centrsdardedze.lv.

Atpakaļ
       Ziedot Vebināru ieraksti Bērnībai bez vardarbības

Piesakies ziņām epastā

Vecākiem
Speciālistiem
Piekrītu Dardedzes privātuma politikai un vēlos saņemt e-pastus ar piedāvājumiem un jaunumiem no Dardedzes