Kā ar mīlestību un cieņu noteikt bērnam robežas

Pirmsskolas vecumposmā bērnu uzvedība vecākiem var būt liels pārbaudījums: mazie pēta pasauli, daudz ko cenšas izdarīt paši, bet vēl tikai mācās ievērot sabiedrībā un ģimenē pieņemtās uzvedības robežas. Vecāku uzdevums būtu pamazām skaidrot dažādus noteikumus un pozitīvā veidā palīdzēt bērnam tos ievērot.

Kad bērna uzvedība šķiet nepieņemama, ikdienas steigā un nogurumā vecākiem gadās pacelt balsi, stiprāk sagrābt bērnu vai uzšaut pa dupsi. Parasti pēc tam slikti jūtas gan bērns, gan arī vecāks, taču pieaugušo pašu bērnībā gūtā pieredze un zināšanu trūkums traucē iziet no šī “dusmu apburtā loka”. Šajā kursā mēs kopīgi meklēsim citus ceļus, kā nospraust robežas.

6 nodarbībās mēs izvērtēsim dažādu bērna audzināšanas metožu ietekmi uz bērnu, mācīsimies atpazīt un kontrolēt savas emocijas un apgūsim pozitīvas pieejas, lai spētu ar bērnu sadarboties. Galvenais – ar empātiju mācīsimies palīdzēt sev un savam bērnam pārvarēt emocionāli sakāpinātus un grūtus brīžus, kādi ikdienā gadās katram no mums.

Kursa laikā tiek izmantotas dažādas darba metodes – uzdevumi pāros, mazajās grupās, situāciju izspēlēšana, diskusijas grupas forumā, prāta vētra, tiek uzdoti nelieli mājas darbi apgūtā nostiprināšanai, kā arī tiek izmantota dalībnieku personiskā pieredze.

Kursa ilgums
6 nodarbības (katra nodarbība 2 stundas)
Kursa cena
90 eiro (vecāku pārim - 160 eiro)
Norises vieta
klātienē, „Centrs Dardedze”, Cieceres iela 3a, Rīgā
Nākamais kurss
Lai saņemtu ziņu, kad rīkosim nākamo kursu, lūdzu, rakstiet grupas@centrsdardedze.lv tālrunis 22822140.