Vecāku emocijas: kā saglabāt līdzsvaru?

Bērns aug un mainās, mācības notiek dažādos režīmos, sabiedrībā jūtama spriedze un neziņa – mūsu ikdienā šobrīd ir vesels kokteilis ar apstākļiem, kas vecākos var radīt trauksmi. Mēs nejūtamies labi par sevi un esam norūpējušies par bērnu. Kā tikt galā ar šīm izjūtām, ar kurām visi šobrīd saskaramies?

Visbiežāk vecāki pie mums vēršas ar jautājumiem par bērnu un viņu grūtībām, tāpēc tiek meklēts speciālista atbalsts tieši bērnam. Taču nereti “aiz kadra” paliek pašu vecāku izjūtas, kas arī ir ļoti svarīgas. Bērni vecākos rada dažādas emocijas – gan prieku un gandarījumu, gan arī satraukumu, dusmas, vainas apziņu un bezspēcību. Nereti vairāk uzmanības pelnījusi nevis bērna uzvedība, bet gan mūsu izjūtas par to – īpaši, ja līdzīgās situācijās nonākam atkal un atkal, nespējot to mainīt.

Vebinārā pārrunāsim tādus jautājumus kā:

  • Kā atpazīt emocijas, kas vecākus ikdienā piemeklē?
  • Kāpēc tā jūtamies? Ko emocijas mums stāsta?
  • Ko darīt, ja esam emociju varā un tās jau iet pāri malām?
  • Vai iespējams regulēt savas emocijas? Ko darīt, lai izkāptu no nepatīkamo emociju “apburtā loka”?
  • Kā runāt par savām emocijām ar tuviniekiem un ar bērnu?

Vecāku spēja apzināties un pieņemt pašiem savas emocijas ir ārkārtīgi būtiska gan vecāku pašu veselībai un psiholoģiskajam līdzsvaram, gan arī attiecībām ar bērnu – mūsu spējai būt klātesošiem, atbalstīt bērnu un rādīt viņam piemēru par to, kā ar emocijām iespējams tikt galā.

Ierakstu varēsi noskatīties 30 dienu laikā.

Mērķauditorija
Visa vecuma bērnu vecāki un ikviens pieaugušais, kuram šī tēma ir aktuāla
Pasniedz
Psiholoģe Iveta Damroze-Zommere
Plašāka informācija
apmacibas@centrsdardedze.lv
Vebināra cena
15 EUR
Pirkt