
Pirmsskola visbiežāk ir pirmā vieta, kur mazais bērns iziet lielajā dzīvē ārpus ģimenes, tāpēc ar to saistās gan lielas vecāku gaidas, gan arī bažas. Ja pirmsskola un vecāki kļūst par vienotu komandu, atbalstot bērna iejušanos un vispusīgu attīstību, bērns no tā ir liels ieguvējs. Turpretī, ja pirmsskola un vecāki viens uz otru skatās ar aizdomām, neuzticēšanos un kareivīgu noskaņu, starp pieaugušajiem aug spriedze, bet bērns var palikt “otrajā plānā”.
Ko mēs varam darīt, lai sadarbība uzsāktos un noritētu veiksmīgi?
Aicinām noklausīties videolekciju un iegūt skaidru priekšstatu par ģimenes un izglītības iestādes sadarbības nozīmi, sadarbības veidiem un abpusēju, ieinteresētu iesaisti, risinot dažādus ikdienas jautājumus un konfliktsituācijas.
Videolekcijas mērķauditorija ir vecāki, kuru bērni uzsāks apmeklēt vai jau mācās pirmsskolā, taču saturs noteikti būs noderīgs arī pirmsskolu vadītājiem un darbiniekiem.
Jūs iegūsiet atbildes uz šādiem jautājumiem:
- Kā vecākiem sagatavoties bērna pirmsskolas gaitu uzsākšanai? Ko noskaidrot? Gaidas un bažas – kā bērnam veidosies dzīve izglītības iestādē?
- Kas man jāzina par sadarbību ar izglītības iestādi – vadību, skolotājiem?
- Ko darīt, ja jūtu, ka kaut kas nav kārtībā? Vecāku iespējas risināt pārpratumus, nesaskaņas un konfliktus. Atbalsts un palīdzība savam bērnam
- Kā pēc konflikta atjaunot harmoniskas attiecības?
Videolekciju vada “Centrs Dardedze” preventīvi izglītojošo programmu speciāliste Sandra Strūberga.
Ierakstu varēsi noskatīties 30 dienu laikā kopš iegādes brīža.