Vecāki var bērna vecumam atbilstošā valodā pastāstīt, ka pašlaik pasaulē strauji izplatās nopietna saslimšana (vīruss). Lielākā daļa saslimušo neslimo pārāk smagi, taču ir svarīgi uzmanīties pašiem un arī nepadot slimību to tālāk citiem, tādēļ drošības pēc visi cilvēki Latvijā ir aicināti nedoties ceļojumos, nepulcēties lielos pasākumos un, ja iespējams, strādāt no mājām. Arī skolas un dārziņi, kur pulcējas bērni, uz laiku nestrādā, un ir ļoti svarīgi šos noteikumus ievērot – gan savai, gan citu drošībai.
2. Ko darīs mūsu ģimene:
Vecāki var pastāstīt, ka mēs katrs esam atbildīgs par to, lai neļautu slimībai izplatīties tālāk, tāpēc arī mūsu ģimene tuvākajā laikā nedosies ceļojumos un neies atpūsties uz veikaliem, kino vai koncertiem (taču mēs varam, piemēram, mājās rīkot filmu vakarus, spēlēt spēles un doties pastaigās dabā – te varam aicināt bērnus izteikt viņu idejas). Jāizstāsta bērnam, kas viņu pieskatīs, kāda būs viņa dienas kārtība un ar ko viņš varēs nodarboties.
3. Kam īpaši jāpievērš uzmanība:
Drošības sajūta ir viena no lielākajām vērtībām, kādu ģimene bērnam var sniegt, tāpēc katru ģimeni aicinām kopā ar bērniem pārrunāt, kas ļauj mums un mūsu bērniem ģimenē justies droši. Svarīgi padomāt, kas mūsu ģimenē šobrīd nav mainījies un kā mēs varētu palīdzēt mums justies droši? Bieži vien drošības sajūtu rada tieši šādas mierīgas, atvērtas un atbalstošas sarunas, kurās nav aizliegto tēmu un kurās katrs no klātesošajam ir uzklausīts.
Šis nav brīdis, kad mums jābūt perfektiem vecākiem ar teicami izpildītu dienas plānu. Teiksim, kā ir – tas nav nekas traģisks, ja bērns nav nekļūdīgi izpildījis matemātikas uzdevumu vai bērnudārznieks nav uz palodzes izdiedzējis zirņu dīgstus. Šis nav brīdis, kad pašiem sevi vai bērnus kritizēt un sodīt. Svarīgākais, ka mēs spējam saglabāt labas attiecības un katru dienu kādu brīdi veltām cits citam nedalītu uzmanību.
Aicinām ikvienu ģimeni izturēties pret šo situāciju atbildīgi, saglabāt mieru un izmantot iespēju vairāk laika pavadīt ar saviem bērniem.