Džimbas viesskola

Džimbas viesskola ir Džimbas drošības programmas izbraukuma nodarbība un paredzēta bērniem, kuriem attāluma vai citu iemeslu dēļ ir sarežģīti atkļūt līdz Džimbas mājvietai Rīgā. Satikt lielo Džimbu bērniem ir īpašs notikums, un pozitīvās emocijas palīdz pārrunāt drošības tēmas pozitīvā un brīvā atmosfērā. Šajā nodarbībā lielākā uzmanība tiek pievērsta bērna personiskās drošības robežām. Džimba ar bērniem interaktīvā un iesaistošā veidā pārrunā:

  • kas ir attiecības un drošība attiecībās,
  • kas un kā var pārkāpt mūsu drošības robežas (fiziski, emocionāli, seksuāli un interneta vidē),
  • kā atpazīt, kad ķermeņa robežas tiek pārkāptas,
  • kā bērnam rīkoties nedrošās situācijās (spēja pateikt “nē”, doties prom un pastāstīt).

Mērķauditorija: 5 līdz 10 gadus veci bērni

Nodarbība ilgst vienu stundu, un tās noslēgumā bērni tiek iecelti par Džimbas drošības inspektoriem. Bērni saņem arī izdales materiālu, ko pēc tam pārrunāt ar vecākiem.

Džimbas viesskolas nodarbības tiek īstenotas kopš 2019.gada. Jau esam viesojušies Ventspilī, Daugavpilī, Bauskā,  Valmierā, Cēsīs un Saldū. Saņemot finansējumu, mēs uzrunājam pašvaldības un piedāvājam visām attiecīgās pašvaldības pirmsskolām un sākumskolām apmeklēt izbraukuma nodarbības. Ja vēlaties sarīkot Džimbas izbraukuma nodarbību pie jums, aicinām sazināties ar “Centru Dardedze”.

Scenogrāfija un režija: Reinis Suhanovs un Jānis Znotiņš

Nodarbības finansē: Labklājības ministrija

Plašāka informācija: ilze.znotina@centrsdardedze.lv