Projekta “Bērniem drošas un draudzīgas ģimenes vides veicināšana Latvijas pašvaldībās” noslēguma pasākums

Š. g. 17. septembrī plkst. 11:00 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā nodibinājums “Centrs Dardedze” rīko projekta “Bērniem drošas un draudzīgas ģimenes vides veicināšana Latvijas pašvaldībās” noslēguma pasākumu. Pilotprojekts tika īstenots laikā no 2013.gada oktobra līdz 2015. gada septembrim kopumā trīs novados – Dobelē, Rojā un Salacgrīvā.

Projekta galvenais mērķis bija sadarbībā ar reģionālajiem sociālajiem dienestiem izveidot multisektorālu, kompleksu pieeju vardarbības prevencei, bērna aizsardzībai un labklājības veicināšanai Dobelē, Rojā un Salacgrīvā, kā arī pilotprojektu citām teritorijām. Projekta ietvaros bija paredzēts stiprināt un attīstīt ar bērniem un ģimeni strādājošo nozaru profesionāļus, to savstarpējo sadarbību un labākās preventīvās un aizsardzības pieejas, t.sk. NVO un brīvprātīgo darbu, Dardedzē pārbaudītas sociālā atbalsta un rehabilitācijas programmas, kā arī iesaistīt bērnus, ģimenes un kopienas, lai veidotu no vardarbības brīvu, bērnam drošu un draudzīgu vidi, tādējādi mazinot sociālās atstumtības riskus. Projekta laikā iesaistītās mērķa grupas – bērni, ģimenes (īpaši tēvi) un kopienas.

Nodibinājuma „Centrs Dardedze” Preventīvā centra vadītāja Agnese Sladzevska: “Sadarbībā ar Dobeles, Rojas un Salacgrīvas pašvaldību sociālajiem dienestiem un nozaru profesionāļiem, šo divu gadu laikā esam paveikuši nozīmīgu darbu, īstenojot dažādas programmas, veicinot bērnu interešu ievērošanu un veidojot drošāku un draudzīgāku ģimenes vidi. Paldies visiem iesaistīto novadu pārstāvjiem, ekspertiem, kā arī bērniem, ģimenēm un kopienām, kas iesaistījās projekta realizēšanā, un turpina pielietot apgūtās prasmes, lai veicinātu pārmaiņas!”

Projekta īstenošanas laikā tika veikta situācijas analīze Dobeles, Rojas un Salacgrīvas novados. Balstoties uz analīzes rezultātiem, tika izstrādāta stratēģija, kuru kā pilotprojektu ieviesa sadarbības partneru novados, lai veicinātu bērniem drošas un draudzīgas ģimenes vides veicināšanu. Tāpat tika izveidots metodiskais materiāls situācijas analīzei citos novados, kuru pašvaldības brīvi var izmantot par bāzi, ieviešot attiecīgajā novadā.

Džimbas drošības programmas ietvaros tika izdoti dažādi palīgmateriāli, kas vērsti uz bērnu izglītošanu un apmācīti kopumā 25 Džimbas aģenti, kuri par bērnu drošību stāsta un izglīto Dobeles, Rojas un Salacgrīvas novados. Tēvu programmā topošajiem un esošajiem tēviem tika radīta platforma, kas sniedza iespēju kopīgi pārspriest ar bērnu audzināšanu saistītus jautājumus un dalīties savā pieredzē. Savukārt grupu nodarbību “Sargeņģelis” laikā jaunie vecāki apguva gan sadzīviskas un praktiskas lietas, kas saistītas ar bērnu audzināšanu, gan ieteikumus kā ar mīlestību audzināt savas atvases. Arī ģimenes ārsti tika iesaistīti vardarbības prevences aktivitātēs, izdodot informatīvi atbalstošu materiālu ģimenes ārstiem un organizējot kopīgu semināru, kurā pieredzējuši ģimenes ārsti dalījās ar labās prakses piemēriem vardarbības prevences jautājumos.

Plašāku informāciju par projektu sniegs: projekta vadītāja Baiba Berovska, tālr.: 67240042, e-pasts: baiba.berovska@projekti.lv.

Projekts „Bērniem drošas un draudzīgas ģimenes vides veicināšana Latvijas pašvaldībās”.

Id. Nr. 2012.EEZ/PP/1/MAC/093)

Papildus informāciju par programmu var iegūt:

www.sif.gov.lv
www.eeagrants.lv
www.eeagrants.org

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts.