Būt tēvam – tā ir māksla!

“Centrs Dardedze” īstenotās kampaņas “Būt tēvam – tā ir māksla!” mērķis ir aktualizēt sabiedrībā tēva lomu, parādot, cik tā ir nozīmīga bērna dzīvē. Kampaņa ir daļa no „Centrs Dardedze” un SIA Inspired ilgtermiņa aktivitātēm, lai veicinātu tēvu iesaisti bērnu audzināšanā.

“Tēvam būt tiešām ir māksla – mūsdienu pasaules ritmā spēt uzlikt akcentus uz īstajām vērtībām – bērniem un ģimeni. Rast laiku, lai ikdienā pavadītu laiku ar bērniem, sniegtu nedalītu uzmanību, veidotu attiecības! Un tas ir viens no būtiskiem priekšnosacījumiem veselīgai bērna attīstībai. Mēs aicinām tēvus pavadīt vairāk laika ar bērniem un darīt to tā, lai abām pusēm prieks,” uzsver Centrs Dardedze vadītājs Mārtiņš Egle. Kā atbildi tēvu pieaugošajai iesaistei bērnu audzināšanā, Centrā Dardedze tēvi aicināti apmeklēt Tēvu grupas. Tās radītas, lai sniegtu atbalstu tēviem, tādējādi veicinot aktīvu iesaistīšanos bērnu audzināšanā un ģimenes dzīvē kopumā, kā arī veidojot izpratni par ģimenes locekļu emocionālajām vajadzībām. Plašāka informācija par tēvu grupām mājas lapā www.centrsdardedze.lv.

Kampaņas atbalstītāji: Inspired, Abnormal, Mccann Live, Papachi.lv, PxB.lv, Domina Shopping, SDG, BB Rental, SolidData, F64, BMA, LTV, JCDecaux, Mute Studio, Vairāk Saules. Šī kampaņa tapa pateicotiesOAK fonda un  Ziemeļu Ministru Padomes līdzfinansējumam.

KAMPAŅAS MATERIĀLI:

Reklāmas plakāti:

 

Aptaujas rezultāti:

Kā lielākās grūtības, pildot tēva lomu, respondenti atzīmēja darba un ģimenes dzīves savienošanu (80%), finansiālās problēmas (57%) un bērnu disciplinēšanu (44%). Ikdienas grūtībās, kas saistītas ar bērnu audzināšanu, tēvi gūst atbalstu un ietekmējas no bērnu mātes (61%) un saviem vecākiem (no mātes – 43%, no tēva – 39%). 52% aptaujāto tēvu atzina, ka pavada vairāk laika ar saviem bērniem, nekā to darīja viņu tēvi. Interesanti, ka 93% tēvu piekrīt apgalvojumam, ka vēlētos pavadīt vairāk laika ar saviem bērniem. Šī tendence norāda uz notikušajām izmaiņām sabiedrībā, kas, iespējams, ir pamatā pieaugošajai tēva iesaistei bērnu audzināšanā, kad tēviem ne tikai ir vairāk laika saviem bērniem, bet viņi arī paši izjūt nepieciešamību pavadīt ar bērniem vairāk laika, iesaistoties to aprūpē un audzināšanā.

LR1 Ģimenes studija: