20. maijā aicinām pavadīt veselu dienu bez ekrāniem!

19.05.2017

20. maijā aicinām pavadīt veselu dienu bez ekrāniem!

Lai aicinātu vecākus vairāk laika pavadīt kopīgās aktivitātēs ar bērniem, sniedzot viņiem nedalītu uzmanību, “Centrs Dardedze” un AS “Latvijas valsts meži” kopīgā kampaņā aicina ģimenes 20. maijā pavadīt veselu dienu pie dabas, bez ekrānierīcēm.

“Vesela diena” ir izaicinājums ģimenēm ar jebkura vecuma bērniem, visiem ģimenes locekļiem apņemoties dienas garumā neizmantot nekāda veida ekrānierīces – nedz televizoru, nedz datoru, planšeti, un arī telefonu ieteicams izmantot tikai zvaniem. Ievērojot “Veselas dienas” bezekrānu nosacījumu, šis izaicinājums palīdz ģimenēm stiprināt savstarpējās attiecības un ļauj sniegt nedalītu uzmanību, kādas ikdienas steigā mēdz pietrūkt. Vecākiem tā ir iespēja pārbaudīt pašiem sevi, kā arī, iespējams, paraudzīties uz saviem bērniem no citas puses.

Šeit daži ieteikumi aizraujošai dienai:

Vesels mežs

Latvijā pieejamas vairāk nekā 400 AS “Latvijas valsts meži” izveidotas atpūtas vietas, 59 apskates objekti, 41 dabas taka 70 km garumā, tajā skaitā 8 laipas purvā un 8 skatu torņi. Lielāka daļa objektu valsts mežos ir pieejami ikvienam apmeklētājam bez maksas. Populārākajos atpūtas objektos, kā, piemēram, Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē vai LVM Kalsnavas arboretumā, ir īpašas atlaides ieejas biļetēm skolēniem un ģimenēm.  Iepazīties ar AS “Latvijas valsts meži” atpūtas objektiem iespējams vietnē www.mammadaba.lv.

Sestdien notiks arī nodibinājuma “Tēvi” un piedzīvojumu organizācijas “Lūzumpunkts” rīkots diennakts pārgājiens tētiem ar bērniem no 6 gadu vecuma Nītaures mežos. Pārgājiens pa meža brikšņiem ar piedzīvojumu elementiem, jauni draugi, kopīga ēst gatavošana uz ugunskura, gulēšana mežā, skatoties zvaigznēs, un lieliski pavadīts laiks kopā ar tēti. 

Veseli svētki

Jau astoto gadu maijā Rīgā, Arkādijas parkā un tā apkārtnē notiek Pārdaugavas svētki, kur pārdaugavieši – izglītības un kultūras iestādes, uzņēmumi, sportisti, mākslinieki, mūziķi un citi radošie un aktīvie - rīko svētkus sev un citiem, apliecinot Pārdaugavas īpašo noskaņu un daudzveidību. 

Lielajos Sama modināšanas svētkos var sumināt dižo upes iemītnieku un dažādos pasākumos kopā atklāt jauno tūrisma sezonu Kokneses novadā. 

Savukārt, Liepājas pusē notiks Līvas ciema svētki - viens no lielākajiem tradicionālās kultūras pasākumiem Latvijā, kas apvieno tautas un etnisko mūziku ar tradicionālo kultūru, mākslu un amatniecību, kā arī ēdienu baudīšanu vērienīgā festivālā.  

Vesels pasākums

Ceļojošais festivāls “Vadātājs” sestdien piestās Ruckas muižā, kur līdzās Latvijas režisoru īsfilmu programmai būs skatāms Zīmējumu teātris un improvizācijas izrāde “Lūdzu”, uzstāsies Alise Joste, Ieva Vītoliņa un grupa “Čipsis un Dullais”. 

Galerijā “Istaba” sestdien notiks režisora Jāņa Znotiņa izrāde bērniem “Karnevāls un kartupeļu salāti, kas balstās uz A. Kivirehka grāmatas motīviem un runā par empātiju jeb spēju just to, ko jūt citi. Izrāde aicina padomāt par bērnu iekļaušanos sabiedrībā, un viņu spēju pieņemt šīs pasaules noteikumus, cenšoties saglabāt savu būtību, savu unikalitāti. 

20.maijā notiks arī daudzveidīgi Muzeju nakts pasākumi, kas šogad veltīti laika tēmai. 

Kā ziņots, “Solid data” veiktā pētījumā secināts, ka vecumā līdz trīs gadiem ekrānierīces skatās un lieto 73,1% bērnu, un viņi visbiežāk pie ekrāniem pavada 1 līdz 3 stundas. Ekrānierīču lietošanas ilgums aug līdz ar bērnu vecumu, un pusaudžu vecumā 18,6% savā brīvajā laikā izmanto ekrānierīces vairāk kā 5 stundas dienā. Tikmēr eksperti atgādina, ka ekrānos pavadītais laiks negatīvi ietekmē gan bērna attīstību un nozīmīgu prasmju apgūšanu, gan arī ļoti nozīmīgo bērna saskarsmi ar saviem tuvākajiem. Šī iemesla dēļ kampaņas rīkotāji nāk ar izaicinājumu - Vesela diena bez ekrāniem, lai aicinātu ģimenes vairāk laika pavadīt kopā.

Informācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informācijas saturu atbild nodibinājums “Centrs Dardedze”.

Atpakaļ
       Ziedot Vebināru ieraksti Dāvanu karte

Piesakies ziņām epastā

Vecākiem
Speciālistiem
Piekrītu Dardedzes privātuma politikai un vēlos saņemt e-pastus ar piedāvājumiem un jaunumiem no Dardedzes