Džimbas drošības programma

Džimbas drošības programma

Džimbas nodarbībās pirmsskolas un sākumskolas bērni interesantā un aizraujošā veidā apgūst personiskās drošības jautājumus saskarsmē ar citiem cilvēkiem. Bērni mācās, ka viņu ķermenis pieder tikai un vienīgi viņiem, uzzina, kas ir labs un slikts pieskāriens, mācās atšķirt labus noslēpumus no sliktiem.

Zināšanas  par personisko drošību saskarsmē ar citiem cilvēkiem samazina vardarbības riskus. Bērniem, kuriem ir atbilstošas zināšanas par savu ķermeni un to kā rīkoties nedrošās situācijās, ir daudz mazāka iespēja kļūt par vardarbības upuriem.

  • Ciemos pie Džimbas - viens no aizraujošākajiem piedzīvojumiem, kā bērniem stāstīt par viņu personisko drošību attiecībās ar citiem cilvēkiem, ir doties ciemos pie drošuļa Džimbas, kurš dzīvo organizācijā “Centrs Dardedze”, Rīgā. Nesen esam atjaunojuši Džimbas telpas – tagad krāsainā piedzīvojumā pie mums vienlaikus varēsim uzņemt veselu klasi (līdz 30 bērniem).
  • Džimbas viesskola - Džimbas drošības programmas izbraukuma nodarbība un paredzēta bērniem, kuriem attāluma vai citu iemeslu dēļ ir sarežģīti atkļūt līdz Džimbas mājvietai Rīgā. Satikt lielo Džimbu bērniem ir īpašs notikums, un pozitīvās emocijas palīdz pārrunāt drošības tēmas pozitīvā un brīvā atmosfērā. Šajā nodarbībā lielākā uzmanība tiek pievērsta bērna personiskās drošības robežām.
  • 11 soļu programma (Džimbas aģenti) - programmas ietvaros tiek apmācīti nodarbību vadītāji - Džimbas aģenti, kuri kļūst par personiskās drošības iemaņu skolotājiem katrs savā dārziņā vai skolā. Par Džimbas aģentiem var kļūt gan pirmsskolas pedagogi un metodiķi, gan sociālie pedagogi, psihologi u.c. Džimbas 9 soļu drošības programma ir 9 nodarbību cikls, kas paredzēts bērniem vecumā no četriem līdz deviņiem gadiem. Mērķis - izglītot bērnus par personisko drošību, mazinot vardarbības riskus šo bērnu dzīvē.
  • Džimbas drošības nometne - vasarā rīkojam 5 dienas garas drošības skoliņas, kurā bērni vecumā no 5 līdz 9 gadiem apgūst noderīgas zināšanas par personīgo drošību un veidiem, kā pasargāt sevi attiecībās ar citiem cilvēkiem.
  • Dzimbballīte - dzimšanas dienas ballītei taču jābūt neaizmirstamam piedzīvojumam, vai ne? Arī mūsu Drošulis Džimba tā domā un aicina ikvienu jubilāru, vecumā no 5 līdz 10 gadiem, dzimšanas dienas svinībās priecāties kopā.


Plašāka informācija par Džimbas drošības programmu: www.dzimba.lv vai pa tālruni 67600685.

Atpakaļ
       Ziedot Vebināru ieraksti Dāvanu karte Bērnībai bez vardarbības

Piesakies ziņām epastā

Vecākiem
Speciālistiem
Piekrītu Dardedzes privātuma politikai un vēlos saņemt e-pastus ar piedāvājumiem un jaunumiem no Dardedzes