Psihologs bērnam

Bērnam var būt nepieciešama psiholoģiska palīdzība dažādās dzīves situācijās, tostarp atkarībā no bērna vecuma un attīstības. Tomēr, ja bērns piedzīvojis vardarbību, jo īpaši vardarbību ģimenē, seksuālu vardarbību, ilgstošu fizisku, seksuālu vai emocionālu vardarbību vai novārtā pamešanu, savlaicīgas psiholoģiskās palīdzības vai psihoterapijas nodrošināšana bērnam ir būtisks faktors, lai palīdzētu mazināt traumējošā notikuma sekas un to ietekmi uz bērna normālu turpmāko attīstību.

Vecākiem kā galvenajiem lēmumu pieņēmējiem attiecībā uz bērnu ir ļoti svarīgi izprast, kādas bērna reakcijas pēc piedzīvotas vardarbības vai traumējošā notikuma var liecināt par nepieciešamību meklēt psihologa vai psihoterapeita palīdzību:

  • bērns atkārtoti runā par notikušo un stāsta par to visiem bez izņēmuma;
  • bērnam ir spēcīgas emocionālas reakcijas uz atgādinājumiem par traumu;
  • jūs novērojat būtiskas izmaiņas bērna uzvedībā un emocionālajā stāvoklī (izteikti trauksmains, nomākts vai dusmīgs, vai šķiet vienaldzīgs), izmaiņas ieradumos (piemēram, bērns izolējas no vienaudžiem vai izteikti konfliktē ar citiem, sāk sevi savainot u.c.), mainās bērna sniegums mācībās vai citās aktivitātēs;
  • bērns šķietami izspēlē traumu (piemēram, rotaļās vai sapņo/murgo par to naktīs).


Šeit nav uzskaitītas visas iespējamās pazīmes, jo tās var ietekmēt dažādi faktori, tostarp vecāku uzskati par to, kā bērns tiek galā ar notikušo. Ja rodas šaubas, vienmēr konsultējieties ar speciālistu - psihologu, psihoterapeitu, ģimenes ārstu vai psihiatru. Tāpat var būt, ka bērns labi tiek galā mājās, bet izglītības iestādē vai kādā citā vidē parādās grūtības – vērsieties pie speciālista arī šajā gadījumā.

Latvijā valsts nodrošina katram vardarbībā cietušam bērnam 10 apmaksātas sociālās rehabilitācijas konsultācijas pie psihologa, un šo pakalpojumu apmaksā pašvaldības sociālais dienests. Interesējieties savas dzīvesvietas sociālajā dienestā par iespējām saņemt apmaksātu pakalpojumu jūsu bērnam!

Šeit pieejama PSIHOLOGU KARTE - aktīvajā lauciņā, ievadot savu adresi, jūs varat atrast savas dzīvesvietas tuvumā praktizējošu psihologu, kas sniedz atbalstu bērniem, kas cietuši no seksuālas vardarbības.

       Ziedot Vebināru ieraksti Dāvanu karte

Piesakies ziņām epastā

Vecākiem
Speciālistiem
Piekrītu Dardedzes privātuma politikai un vēlos saņemt e-pastus ar piedāvājumiem un jaunumiem no Dardedzes