Ceļvedis, audzinot pusaudzi (grupu vadītājiem)

Apmācību kurss sociālajiem darbiniekiem, psihologiem, pedagogiem, kuru pabeidzot speciālists var patstāvīgi vadīt apmācību un atbalsta grupas pusaudžu vecākiem.

Īsumā par programmu CAP

Nereti tieši pusaudžu vecāki jūtas apmulsuši un nezina, kā veidot attiecības ar saviem pusaudžu vecuma bērniem. Vienā brīdī bērni jūtas pieauguši un gana neatkarīgi, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, citā – apjukuši, nepārliecināti un vēlas saņemt vecāku palīdzību un atbalstu. Lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem, “Centrs Dardedze” ir izstrādājis apmācību programmu pusaudžu vecākiem ”Ceļvedis, audzinot pusaudzi” (CAP).

2019./2020. gadā programma ir pilnveidota un pārstrādāta, ņemot vērā aktuālo informāciju un pusaudžu vecāku grupu vadīšanā gūto pieredzi.

Programma ietver 10 tēmas:

  • Ievads CAP programmā.
  • Pusaudžu vecumposma raksturojums, tiesības, pienākumi un neatkarības veicināšana.
  • Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija.
  • Veselīgs dzīvesveids.
  • Pusaudžu seksualitāte.
  • Pusaudžu sociālās prasmes.
  • Emociju pašregulācija.
  • Disciplinēšana.
  • Dzīves prasmes.
  • Rūpes par sevi.

Mācību grupas dalībnieki apgūst programmu, saņemot gan nepieciešamo teorētisko materiālu, gan arī praktiskās iemaņas paralēli pašiem vadot vecāku grupas. Grupas vadīšana ir obligāta apmācību kursa sastāvdaļa. Tā notiek tiešsaistē, visiem grupu dalībniekiem tās vadot pāros, kuri tiek izveidoti pirmajā nodarbībā satiekoties un iepazīstoties.

Apmācību kursa dalībnieki, kuri apmeklējuši kursa nodarbības un izpildījuši apmācību kursa prasības, saņem apliecinājumu, kas dod tiesības vadīt vecāku apmācību grupas „Ceļvedis, audzinot pusaudzi”.

Lūdzam iepazīties ar nosacījumiem apmācību programmas veiksmīgai apgūšanai!

Apmācību kursa norise 2024: piektdienās, plkst. 10.00 – 15.00:  30. augusts, 20. septembris, 4. un 18. oktobris, 1., 15. un 29. novembris.

Piesakies jau tagad, lai rezervētu vietu grupā!

Kursa ilgums: 7 nodarbības (katra nodarbība 6 akadēmiskās stundas)

Cena:  445 eiro (vienai personai)

Norises vieta: tiešsaistē (Zoom platformā)

Piesakoties aicinām komentāru sadaļā īsi pamatot, kādēļ vēlaties apgūt “Ceļvedis, audzinot pusaudzi” apmācību programmu.

Vairāk informācijas iegūsiet, rakstot uz: apmacibas@centrsdardedze.lv, tālrunis 22326320.

Mērķauditorija
Kurss paredzēts sociālajiem darbiniekiem, psihologiem, pedagogiem un, to pabeidzot, speciālists var patstāvīgi vadīt mācību un atbalsta grupas vecākiem.
Kad:
Piektdienās, plkst. 10.00 - 15.00 Zoom:   30. augusts, 20. septembris, 4. un 18. oktobris, 1., 15. un 29. novembris.
Cena:
445 eiro
Pieteikties