Pedagogiem: izglītības programma pusaudžu pašapziņas veicināšanai “Esi pārliecināts!”

“Centrs Dardedze” piedāvā skolu pedagogiem piedalīties bezmaksas seminārā un apgūt pasaulē plaši izmantotu izglītojošu programmu “Esi pārliecināts!”, kuras mērķis ir stiprināt pusaudžu pašapziņu un veselīgu attieksmi pret savu ķermeni.

Šobrīd reģistrācijas Esi Pārliecināts! seminārām 2023.gada 15.februārī ir noslēgusies. Aicinām aizpildīt reģistrācijas anketu semināram, kas notiks 2023.gada rudenī – Reģistrācijas anketa – Rudens 2023.

Problēmas pamatojums

Mūsdienās mediju un sociālo tīklu ietekmē vairāk kā jebkad agrāk bērni un jaunieši izjūt spiedienu izskatīties “perfekti” un atbilst iedomātiem ideāliem. Rezultātā daudzi pusaudži uzstāda sev nesasniedzamus mērķus, kas var būt kaitējoši un ar tālejošām sekām.

Pašvērtējums attiecībā uz savu izskatu ļoti būtiski ietekmē daudzas pusaudžu dzīves jomas. 2021.gadā Baltijas valstīs veikts pētījums, aptaujājot 10 līdz 17 gadus vecas meitenes par viņu pašapziņu, kā arī attieksmi pret savu ķermeni un izskatu. Tajā noskaidrots, ka Latvijā negatīvas domas par savu izskatu traucē saskarsmē ar citiem cilvēkiem katrai otrajai meitenei, 34% tas liek izvairīties no sava viedokļa paušanas, savukārt 37% pusaudžu ietekmē viņu mērķus un ambīcijas. Katra ceturtā meitene (27%) norāda, ka bieži izjūt kaunu par to, kā izskatās.

Arī jūs, kā pedagogi, visticamāk, esat novērojuši negatīvo iespaidu, ko sabiedrības spiediens var izdarīt uz jauniešu dzīvēm – tas var apdraudēt bērnu emocionālo līdzsvaru, fizisko veselību, kā arī traucēt sasniegt katra bērna personīgo potenciālu.

Par programmas saturu

Šobrīd Latvijā piedāvājam pedagogiem bezmaksas semināru un mācību materiālus, lai varētu vadīt programmu pašapziņas veicināšanai bērniem vecumā no 11 līdz 14 gadiem.

  • Lai risinātu ar ķermeņa uztveri un pašapziņas problēmām saistītus jautājumus, programma pievēršas tādām tēmām kā izskats, skaistuma uztvere un ķermeņa tēls.
  • Programmā tiek analizēts, kā modeļu, aktieru un slavenību tēls tiek radīts un mākslīgi pilnveidots, lai radītu “ideālu”, kuram bērni bieži vien tiecas līdzināties.
  • Nodarbības palīdz bērniem veidot prasmes un uzvedību, kas veicina pozitīvu pašvērtējumu un ķermeņa pašapziņu.

Piedaloties seminārā, jūs iegūsiet metodiskos materiālus 5 nodarbību vadīšanai. Šis materiāls varētu īpaši noderēt sociālo zinību skolotājiem, jo saturs atbilst mācību programmā paredzētajām tēmām, kā arī klašu audzinātājiem un citiem pedagogiem.

Programmas ietvaros bez maksas pieejami arī praktiski ieteikumi bērnu vecākiempieejams šeit.

Par iniciatīvu

Izglītojošā programma tiek piedāvāta sadarbībā ar skaistumkopšanas zīmolu “Dove”. “Dove” projekts “Esi pārliecināts!” ir sācies jau pirms 15 gadiem, palīdzot vecākiem, pedagogiem un jauniešu līderiem izglītot bērnus par veselīgu pašapziņu visa pasaulē. Līdz šim izglītojošās programmās uzrunāti vairāk nekā 60 miljoni bērnu un jauniešu 142 valstīs, un šobrīd programmu ieviešana sākas Baltijas valstīs.

Materiāli ir radīti sadarbībā ar pasaulē vadošajiem ekspertiem izskata radītas trauksmes novēršanā un ķermeņa pašapziņas veicināšanā, tai skaitā psiholoģijas profesori Sjūzenu Pekstoni (Austrālija).

Svarīgi: nodarbībās bērniem netiek reklamēti nekādi “Dove” produkti. Programmas mērķis ir palīdzēt bērniem un jauniešiem justies labi savā ķermenī, sniedzot viņiem zināšanas un prasmes, kas veido, stiprina un aizsargā veselīgu pašapziņu. Nodarbības tiek vadītas bez maksas.

Projektu finansē “Unilever Baltics”.

Plašāka informācija: annija.kandate@centrsdardedze.lv