Projekts "Never Violence"

23.04.2020

Projekts

Centrs Dardedze sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā un Zviedrijas institūtu kopīgi iesaistījušies projektā “Never Violence”.

Zviedrija bija pirmā valsts, kas pievienojās Globālajai partnerībai (End the Violence Against Children), lai tiktu izbeigta vardarbība pret bērniem visā pasaulē. Centrs Dardedze šī projekta ietvaros sadarbojas ar Zviedrijas un citiem ekspertiem vardarbības izskaušanas lauciņā, lai sasniegtu ANO izstrādātos Ilgtspējīgas attīstības mērķus 2030 un sasniegtu mērķi 16.2. - izbeigt vardarbību, izmantošanu, tirdzniecību, spīdzināšanu un visu veidu vardarbību pret bērniem.

Globālā partnerība vardarbības pret bērniem izskaušanai tika uzsākta 2016. gada jūlijā, un tā ir UNICEF, citu ANO aģentūru, valdību, pilsoniskās sabiedrības un publiskā sektora kopīga iniciatīva. Zviedrija bija pirmā valsts pasaulē, kas uzsāka "Pathfinding" valstu kustību, kam pašlaik pievienojušās 29 pasaules valstis. Centrs Dardedze uzskata, ka šai kustībai vajadzētu pievienoties arī Latvijai.

"Never Violence" projekta ietvaros Centrs Dardedze rīko divas Ekspertu padomes diskusijas, kurās piedalās vairāku ministriju pārstāvji, vadošu NVO vadītāji un citi eksperti, kas ir iesaistīti vardarbības pret bērnu izskaušanā. Ekspertu padomes diskusijās tiek pārspriestas iespējas un soļi, kā Latvijai pievienoties globālajai partnerībai, kā arī aplūkota pieredze no ārzemju ekspertiem.

Projekta ietvaros ieplānota arī Centrs Dardedze ikgadējā konference par tēmu “Seksuālās vardarbības pret bērnu izskaušana un prevencija”, uz kuru tiks aicināti sociālie darbinieki, psihologi, pedagogi. Konferences ietvaros notiks arī izstāde “Never Violence”, kura ir iedvesmota no Astrīdas Lingrēnas grāmatas ar tādu pašu nosaukumu.

Plašāk par Never Violence projektu: projekta koordinatore Estere Glūdiņa, tālrunis: +371 67600685, e-pasts: estere.gludina@centrsdardedze.lv.

Projektu līdzfinansē un tas veidots sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību un Zviedru institūtu.

  

Atpakaļ
       Ziedot Vebināru video Bērnībai bez vardarbības

Piesakies ziņām epastā

Vecākiem
Speciālistiem
Piekrītu Dardedzes privātuma politikai un vēlos saņemt e-pastus ar piedāvājumiem un jaunumiem no Dardedzes