Aicina pedagogus bez maksas apgūt programmu skolēnu pašapziņas veicināšanai

Sākas pedagogu pieteikšanās bezmaksas semināriem par pasaulē plaši izmantotu izglītojošu programmu “Esi pārliecināts” ar mērķi stiprināt bērnu pašapziņu un veselīgu attieksmi pret savu ķermeni. Apmācības vada “Centrs Dardedze” speciālisti sadarbībā ar skaistumkopšanas zīmolu “Dove”.

Gada laikā kopš programma “Esi pārliecināts” tiek piedāvāta Latvijā, to īstenojuši vairāk nekā 200 pedagogi no 180 skolām. Lai pārliecinātos, ka tiek sasniegts programmas mērķis, veikta aptauja par tās ietekmi uz pusaudžu pašapziņu. Vairāk nekā 60% skolotāju atzina, ka nodarbības ir palīdzējušas uzsākt ar skolēniem diskusijas par veselīgu pašapziņu, bet 10% pusaudžu pēc programmas iziešanas uzlabojās pašvērtējums.

“Ir būtiski veicināt jauniešu reālistisku izpratni par skaistuma standartiem. Sociālo tīklu satura apstrāde un pielāgošana neatbilst reālai dzīves situācijai un rada spiedienu uz bērniem, radot grūtības pieņemt sevi, mācīties un veidot pozitīvas attiecības ar citiem. Katrs cilvēks ir skaists!” norāda “Dove” zīmola vadītāja Baltijas valstīs, Viktorija Masiliūnaitė.

“Tā kā mūsdienās internets ir kļuvis par bērnu dzīves neatņemamu sastāvdaļu, grūti novēršama salīdzināšanās ar citiem, turklāt globālā mērogā. Nevainojams un nereti mākslīgi pārveidots ārējais izskats šķietami kļuvis gan par panākumu simbolu, gan arī par cēloni pašapziņas problēmām un citu pazemošanai. Jau no sākumskolas vecuma attīstot bērnos kritisko domāšanu un veselīgu attieksmi pret savu ķermeni, mēs novēršam bērnu mentālās veselības riskus, kā arī mazinām tik aktuālo mobinga problēmu bērnu vidū,” uzsver “Centrs Dardedze” valdes locekle Agnese Sladzevska.

Līdz šim pedagogiem bija pieejams seminārs un mācību materiāli, kas paredzēti bērniem vecumā no 11 līdz 14 gadiem, taču šobrīd Latvijā programma pielāgota arī 8 līdz 11 gadus veciem bērniem. Tā ietver ar ķermeņa uztveri un pašapziņas problēmām saistītus jautājumus, pievēršoties tādām tēmām kā izskats, skaistuma uztvere, salīdzināšana un ķermeņa tēls.

Šobrīd pedagogi var pieteikties bezmaksas semināriem, kuri notiks tiešsaistē 14. septembrī, 27. septembrī un 11. oktobrī. Plašāka informācija un pieteikšanās šeit (vietu skaits ierobežots). Piedaloties seminārā, pedagogs iegūst metodiskos materiālus piecu nodarbību vadīšanai. Šis materiāls īpaši noder sociālo zinību skolotājiem un klašu audzinātājiem, jo saturs atbilst mācību programmā paredzētajām tēmām. Liela nozīme skolēna pārliecības veicināšanā ir arī vecākiem, tāpēc pieejams bezmaksas ceļvedis vecākiem ar praktiskiem ieteikumiem.

Skaistumkopšanas zīmola “Dove” programma “Esi pārliecināts!” pasaulē uzsākta pirms vairāk kā 15 gadiem, palīdzot vecākiem, pedagogiem un jauniešu līderiem izglītot bērnus par veselīgu pašapziņu. Līdz šim izglītojošās programmās uzrunāti vairāk nekā 60 miljoni bērnu un jauniešu 142 valstīs. Latvijā programmu finansē “Unilever Baltics”.

Centrs drošai bērnībai “Dardedze” ir nevalstiska organizācija, kas jau vairāk kā 20 gadus izglīto bērnus, vecākus un speciālistus, sniedz psiholoģisku atbalstu un aktīvi darbojas interešu aizstāvībā ar mērķi novērst jebkāda veida vardarbību pret bērniem, īpaši specializējoties bērnu seksuālas izmantošanas prevencijas jautājumos.