Kā ar mīlestību un cieņu noteikt bērnam robežas (grupu vadītājiem)

Trīs dienu mācību kurss sociālajiem darbiniekiem, psihologiem, pedagogiem, kuru pabeidzot speciālists var patstāvīgi vadīt mācību un atbalsta grupas pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem.

Par kursa saturu:

Pirmsskolas vecumposmā bērnu uzvedība vecākiem var būt liels pārbaudījums: mazie pēta pasauli, daudz ko cenšas izdarīt paši, bet vēl tikai mācās ievērot sabiedrībā un ģimenē pieņemtās uzvedības robežas. Vecāku uzdevums būtu pamazām skaidrot dažādus noteikumus un cieņpilni palīdzēt bērnam tos ievērot.

Kad bērna uzvedība šķiet nepieņemama, ikdienas steigā un nogurumā vecākiem gadās pacelt balsi, stiprāk sagrābt bērnu vai pat uzšaut pa dupsi. Parasti pēc tam slikti jūtas gan bērns, gan arī vecāks, taču stress, pieaugušo pašu bērnībā gūtā pieredze un zināšanu trūkums traucē iziet no šī “dusmu apburtā loka”. Šajā kursā mēs kopīgi meklēsim citus ceļus, kā nospraust robežas.

6 vecāku kursa nodarbībās tiek aplūkotas šādas tēmas:

  • dažādu bērna audzināšanas metožu ietekme uz bērnu,
  • spēja atpazīt un kontrolēt savas emocijas,
  • pozitīvas pieejas, lai spētu ar bērnu sadarboties,
  • kā ar empātiju mācāmies palīdzēt sev un savam bērnam pārvarēt emocionāli sakāpinātus un grūtus brīžus, kādi ikdienā gadās katram no mums.

Nosacījumi dalībai mācībās:

Mācību dalībnieki apgūst programmu, saņemot gan teorētisko materiālu, gan arī praktiskās iemaņas, paralēli pašiem vadot vecāku grupas. Grupas vadīšana ir obligāta apmācību kursa sastāvdaļa. Grupa (3-10 vecāki) jāuzsāk vadīt divu nedēļu laikā pēc pirmās mācību dienas. Apliecība par grupu vadītāju kursa pabeigšanu tiek izsniegta par pilnvērtīgu dalību grupā (dalībnieks ir klātesošs – redzams, dzirdams un gatavs iesaistīties).

Mācību datumi: Nākamās mācības plānotas 2024. gada rudens semestrī. Piesakies jau tagad, lai rezervētu vietu!

Norise: 3 dienu mācības, plkst. 9.00 – 17.00. Divas no mācību dienām Zoom un viena mācību diena klātienē.

Mācību grupas dalībniekiem, kuriem nav grupas vadīšanas pieredzes papildus tiks piedāvāts noskatīties videolekciju par grupas vadīšanas dinamiku pirms pirmās nodarbības kā mācību ievadu.

Cena: 355 eur personai

Lai pieteiktos uz mācībām, aicinām aizpildīt pieteikuma anketu, spiežot uz pogas “Pieteikties”.

Vietu skaits grupā ierobežots. Piesakies jau tagad, lai rezervētu vietu grupā!

Plašāka informācija: apmacibas@centrsdardedze.lv; tālrunis 22326320.

Mērķauditorija:
Kurss sociālajiem darbiniekiem, psihologiem, pedagogiem, kuru pabeidzot speciālists var patstāvīgi vadīt mācību un atbalsta grupas pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem.
Kad:
Nākamās mācības paredzētas 2024. gada rudens semestrī. Piesakies jau tagad, lai rezervētu vietu grupā!
Cena:
355 eur
Pieteikties