Kā ar mīlestību un cieņu noteikt bērnam robežas (grupu vadītājiem)

Divu dienu mācību kurss sociālajiem darbiniekiem, psihologiem, pedagogiem, kuru pabeidzot speciālists var patstāvīgi vadīt mācību un atbalsta grupas pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem.

Par kursa saturu:

Pirmsskolas vecumposmā bērnu uzvedība vecākiem var būt liels pārbaudījums: mazie pēta pasauli, daudz ko cenšas izdarīt paši, bet vēl tikai mācās ievērot sabiedrībā un ģimenē pieņemtās uzvedības robežas. Vecāku uzdevums būtu pamazām skaidrot dažādus noteikumus un cieņpilni palīdzēt bērnam tos ievērot.

Kad bērna uzvedība šķiet nepieņemama, ikdienas steigā un nogurumā vecākiem gadās pacelt balsi, stiprāk sagrābt bērnu vai pat uzšaut pa dupsi. Parasti pēc tam slikti jūtas gan bērns, gan arī vecāks, taču stress, pieaugušo pašu bērnībā gūtā pieredze un zināšanu trūkums traucē iziet no šī “dusmu apburtā loka”. Šajā kursā mēs kopīgi meklēsim citus ceļus, kā nospraust robežas.

6 vecāku kursa nodarbībās tiek aplūkotas šādas tēmas:

  • dažādu bērna audzināšanas metožu ietekme uz bērnu,
  • spēja atpazīt un kontrolēt savas emocijas,
  • pozitīvas pieejas, lai spētu ar bērnu sadarboties,
  • kā ar empātiju mācāmies palīdzēt sev un savam bērnam pārvarēt emocionāli sakāpinātus un grūtus brīžus, kādi ikdienā gadās katram no mums.

Nosacījumi dalībai mācībās:

Mācību dalībnieki apgūst programmu, saņemot gan teorētisko materiālu, gan arī praktiskās iemaņas, paralēli pašiem vadot vecāku grupas. Grupas vadīšana ir obligāta apmācību kursa sastāvdaļa. Grupa (3-10 vecāki) jāuzsāk vadīt divu nedēļu laikā pēc pirmās mācību dienas. Apliecība par grupu vadītāju kursa pabeigšanu tiek izsniegta par pilnvērtīgu dalību grupā (dalībnieks ir klātesošs – redzams, dzirdams un gatavs iesaistīties).

Mācību datumi: 10. oktobris un 28. novembris, plkst. 10.00-17.00

Norises vieta: tiešsaistē (Zoom platformā)

Lai pieteiktos uz mācībām, aicinām aizpildīt pieteikuma anketu, spiežot uz pogas “Pieteikties”.

Vietu skaits grupā ierobežots. Piesakies jau tagad, lai rezervētu vietu grupā!

Plašāka informācija: apmacibas@centrsdardedze.lv; tālrunis 22326320.

Mērķauditorija
Kurss sociālajiem darbiniekiem, psihologiem, pedagogiem, kuru pabeidzot speciālists var patstāvīgi vadīt mācību un atbalsta grupas pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem.
Kad
Mācības notiks 10.10. un 28.11. Piesakies jau tagad, lai rezervētu vietu grupā!
Cena:
209 eur
Pieteikties