Pētījumi

Šajā sadaļā apkopoti pētījumi vardarbības pret bērnu jomā

 

2017.gada maijā veiktais pētījums par pusaudžu interneta ieradumiem "Kāds ir Latvijas skolēna digitālais IQ" (Zanda Rubene, Samsung, Drossinternets.lv) atrodams šeit.

"Centrs Dardedze" pētījums par ģimeņu ekrānierīču lietošanas paradumiem un brīvo laiku (2017.gada aprīlis), kampaņa "Ārā no ekrāniem, kopā pa īstam". Aptaujas dati pieejami šeit.

Katrs trešais pusaudzis (30,6%) Latvijas skolās tiek pakļauts vienaudžu fiziskajai un emocionālajai vardarbībai (mobingam), liecina Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācijas (OECD) Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas pētījums PISA. Vairāk lasi šeit.

Pētījums par sekstinga izplatību 12-17 gadus vecu pusaudžu vidū, kampaņas "Es tikai pārsūtīju" ietvaros. 2016.gada septembris-oktobris. Aptaujas dati. Ziņa par pētījuma rezultātiem šeit

Pētījums par mobilo ierīču (telefonu un plansešu) lietošanas paradumiem mazu bērnu vidū. 2016.  gada janvāris (Aptaujas "Bērnu audzināšana" rezultāti, Aptaujas "Bērnu audzināšana" rezultāti 0-2 gadi, Aptaujas "Bērnu audzināšana" rezultāti 3-6 gadi) Daina Dziļuma, Centrs Dardedze klīniskā psiholoģe par pētījumu ŠEIT 

Tiesībsarga pētījums par vardarbības pret bērniem izplatību Latvijā, 2015. gads.

"Par bērnu izglītošanu saistībā ar izvairīšanos no seksuāla pāridarījuma" Aptauja 5 - 11 gadus vecu bērnu vecākiem, tās mērķis ir noskaidrot  vecāku attieksmi un pieredzi par bērnu audzināšanu, saistībā ar izvairīšanos no seksuāla pāridarījuma. 2015. gada janvāris (lejuplādēt)

"Attieksme pret bērnu un jauniešu komerciālu izmantošanu seksuālos nolūkos" mērķis ir novērtēt Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret bērnu un jauniešu komerciālu izmantošanu seksuālos nolūkos. 2015. gada janvāris (lejuplādēt

Vīrieši par tēva lomu, izaicinājumiem un gaidām. Pētījuma mēŗki ir noskaidrot vīriešu un specifiski – tēvu - pieņēmumus, attieksmi un izturēšanos, kas saistīta ar tēva lomu. Noskaidrot galvenos izaicinājumus, ar kuriem saskaras tēvi, pildot tēva lomu. 2014. gads (lejuplādēt)

Analītisks pētījums par vispārējo situāciju par vardarbības pret bērniem problēmu Eiropā - Rumānijā, Spānijā, Polijā, Zviedrijā, Itālijā un Latvijā. Bērnu un vecāku priekšstati un attieksme pret vardarbību. Normatīvie akti, nacionālās programmas un labā prakse. 2012.gads (angļu valodā)(.doc) (lejupielādēt)

2011. gada pētījums par Latvijas jauniešu bērnībā gūto nelabvēlīgo pieredzi (lejuplādēt)

Putnina, A., Linde Z. Evaluation of Young Children Rights Protection System in Latvia: Executive Summary of Report. 2011. (.doc) (download)

Putniņa, A., Linde Z. Mazu bērnu tiesību aizsardzības sistēmas izvērtējums. 2011.gads (.pdf) (lejupielādēt)

Pirsko, L. Iedzīvotāju attieksme pret vardarbību pret bērniem. Ziņojums par pētījuma rezultātiem. 2010.gads (.pdf) (lejupielādēt)

Attieksme pret bērnu fizisku sodīšanu. Latvijas iedzīvotāju aptauja 2009. gada aprīlis (.pdf) (lejupielādēt)

Tiesibsarga pētījums par mobingu 2009 (.doc) (lejupielādēt)

Vardarbība un veselība. Ziņojums par situāciju Latvijā 2007 (.pdf) (lejupielādēt)

Attieksme pret kampaņu "Par drošu bērnību". Latvijas iedzīvotāju aptauja 2007.gada janvāris (.doc) (lejupielādēt)

Attieksme pret bērnu fizisku sodīšanu. Latvijas iedzīvotāju aptauja 2005.gada oktobris (.doc) (lejupielādēt)

       Ziedot

Piesakies ziņām epastā

Vecākiem
Speciālistiem