Pētījumi

Šajā sadaļā apkopoti pētījumi bērnu drošības un vardarbības pret bērnu jomā:

Iedzīvotāju aptauja par attieksmes maiņu attiecībā uz vardarbību ģimenē, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, 2021

Stiprinot ģimenes, kopienas un attiecības: antropoloģiska pieeja vardarbības izpētē, Latvijas Universitāte, SKDS, 2020.  

Pārskats par programmām seksuālās vardarbības pret bērnu prevencijā Latvijā, autors: Zane Linde-Ozola, Latvijas Universitāte (augusts, 2019).

"Attieksme pret bērnu un jauniešu komerciālu izmantošanu seksuālos nolūkos" - aptauja ar mērķi ir novērtēt Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret bērnu un jauniešu komerciālu izmantošanu seksuālos nolūkos, 2019. 

Aptauja 5 – 11 gadus vecu bērnu vecākiem «Par bērnu izglītošanu saistībā ar izvairīšanos no seksuāliem pāridarījumiem» (SolidData, 2017.).

Aptauja par sabiedrības attieksmi pret bērnu fizisku sodīšanu Latvijā (Centrs Dardedze, Kantar Millward Brown, 2017.). Pētnieku veidotā rezultātu prezentācija šeit. Metodoloģija. 

Pētījums par skolēnu ekrānierīču lietošanas paradumiem "Kāds ir Latvijas skolēna digitālais IQ" (Zanda Rubene, Samsung, Drossinternets.lv, 2017., 2018.).

Pētījums par ģimeņu ekrānierīču lietošanas paradumiem un brīvo laiku kampaņas "Ārā no ekrāniem, kopā pa īstam" ietvaros (Centrs Dardedze, Solid data, 2017.). 

Pētījums par sekstinga izplatību 12-17 gadus vecu pusaudžu vidū, kampaņas "Es tikai pārsūtīju" ietvaros (Centrs Dardedze, 2016.). Ziņa par pētījuma rezultātiem. 

Pētījums par mobilo ierīču (telefonu un plansešu) lietošanas paradumiem mazu bērnu vidū, Centrs Dardedze, Solid data, 2016.: 

Pētījums par mobinga izplatību jauniešu vidū (Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācijas (OECD) Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas pētījums PISA, 2015.). 

Tiesībsarga pētījums par vardarbības pret bērniem izplatību Latvijā, 2015.

"Par bērnu izglītošanu saistībā ar izvairīšanos no seksuāla pāridarījuma" - aptauja 5 - 11 gadus vecu bērnu vecākiem, ar mērķi ir noskaidrot vecāku attieksmi un pieredzi par bērnu audzināšanu, saistībā ar izvairīšanos no seksuāla pāridarījuma. 2015. 

"Attieksme pret bērnu un jauniešu komerciālu izmantošanu seksuālos nolūkos" - aptauja ar mērķi ir novērtēt Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret bērnu un jauniešu komerciālu izmantošanu seksuālos nolūkos, 2015. 

Vīrieši par tēva lomu, izaicinājumiem un gaidām - pētījums ar mēŗki noskaidrot vīriešu un specifiski – tēvu - pieņēmumus, attieksmi un izturēšanos, kas saistīta ar tēva lomu. Noskaidrot galvenos izaicinājumus, ar kuriem saskaras tēvi, pildot tēva lomu. 2014. 

Analītisks pētījums par vispārējo situāciju par vardarbības pret bērniem problēmu Eiropā - Rumānijā, Spānijā, Polijā, Zviedrijā, Itālijā un Latvijā. (doc, angļu valodā) Bērnu un vecāku priekšstati un attieksme pret vardarbību. Normatīvie akti, nacionālās programmas un labā prakse, 2012.

Pētījums par Latvijas jauniešu bērnībā gūto nelabvēlīgo pieredzi, 2011.

Evaluation of Young Children Rights Protection System in Latvia: Executive Summary of Report (doc). Putnina, A., Linde Z., 2011.

Mazu bērnu tiesību aizsardzības sistēmas izvērtējums (pdf). Putniņa, A., Linde Z., 2011.

Iedzīvotāju attieksme pret vardarbību pret bērniem. Ziņojums par pētījuma rezultātiem (pdf). L.Pirsko, 2010. 

Attieksme pret bērnu fizisku sodīšanu (pdf). Latvijas iedzīvotāju aptauja, SKDS, 2009. 

Pētījums par mobingu (.doc). Tiesībsargs, 2009.

Vardarbība un veselība (pdf). Ziņojums par situāciju Latvijā, 2007.

Attieksme pret kampaņu "Par drošu bērnību" (doc). Latvijas iedzīvotāju aptauja, 2007.

Attieksme pret bērnu fizisku sodīšanu (doc). Latvijas iedzīvotāju aptauja, SKDS, 2005.

       Ziedot Vebināru ieraksti Dāvanu karte Bērnībai bez vardarbības

Piesakies ziņām epastā

Vecākiem
Speciālistiem
Piekrītu Dardedzes privātuma politikai un vēlos saņemt e-pastus ar piedāvājumiem un jaunumiem no Dardedzes